۲۰ تیر ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): شب گذشته (شنبه) یکی از محیط بان پارک ملی دنا در جریان درگیری با شکارچیان متخلف در ارتفاعات هدف گلوله قرار گرفت.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در تشریح ماجرا گفت: به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر حضور شکارچیان متخلف در پارک ملی دنا، شب گذشته محیط بانان این پارک جهت بررسی موضوع عازم ارتفاعات موسوم به خفر شدند.

علی افشار اظهار داشت: محیطبانان پس از مدتی جست و جو سه فرد مشکوک را مشاهده میکنند اما شکارچیان متخلف به محض مشاهده مامورین بوسیله اسلحه کلاشینکف به سمت محیطبانان تیراندازی می کنند.
بر اثر تیراندازی شکارچیان متخلف، محیط بان جواد عمادی از ناحیه بازوی دست چپ هدف مورد اصابت گلوله قرار گرفته و متخلفان با استفاده از این فرصت متواری می شوند.

محیط بانان مجروح شب گذشته با تلاش سایر همکاران و عوامل اورژانس به بیمارستانی در سمیرم منتقل شده و پس از اقدامات درمانی اولیه، صبح امروز به بیمارستان یاسوج منتقل شده است.
از صبح امروز تحقیقات برای شناسایی ضاربین محیط بان آغاز شده و سرنخ های خوبی در این زمینه بدست امده است که احنمالا متخلفین بزودی شناسایی و دستگیر خواهند شد.