۱۰ تیر ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز گذشته خبری در رسانه منتشر شد مبنی بر اینکه یک نوجوان پانزده ساله در منطقه دو آب صمصامی شهرستان کوهرنگ بر اثر حمله خرس زخمی شده و پس از انتقال به بیمارستان شهدای فارسان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده است. (لینک خبر)
عباسی مدیر روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان چهار و محال بختیاری در این باره گفت: این موضوع توسط کارشناسان محیط زیست استان در دست بررسی است اما تا این لحظه حمله خرس به نوجوانان مرحوم توسط کارشناسان تایید نشده است.
هنوز مشخص نیست که این نوجوان مورد حمله خرس یا جانور وحشی دیگری قرار گرفته یا خیر، چرا که بر اساس شواهد مرحوم به درون پرتگاه عمیقی نیز سقوط کرده است.
ضمن اینکه نتیجه پزشکی قانونی نیز در خصوص علت مرگ نوجوان هنوز اعلام نشده است.
پدر این نوجوان مرحوم صبح امروز (پنجشنبه) به اداره کل حفاظت محیط زیست استان مراجعه و شکایت خود را در این رابطه مطرح نمود.
پس از اتمام بررسی های کارشناسان و اعلام نتیجه پزشکی قانونی اطلاع رسانی شفاف در این رابطه صورت می پذیرد.
تا زمان قطعی شدن نتایج بررسی ها و مشخص شدن علت مرگ این نوجوان از اعلام نظر قطعی در این خصوص خودداری نمایند چراکه اینگونه اخبار بدون پشتوانه کارشناسی موجب ایجاد ترس و ذهنیت نادرست نسبت به حیات وحش شده و مردم را برای تقابل با جانوران وحشی تحریک می کند.