۲۸ خرداد ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): چندی قبل یک دستگاه موتورسیکلت کاوازاکی ۲۵۰ غیرمجاز که مالک آن دارای سابقه تخلف شکار نیز بوده است، با همکاری نیروهای یگان محیط زیست و پلیس آگاهی شهرستان جاجرم توقیف شد.
با توجه به نیاز مبرم محیط زیست جاجرم به موتورسیکلت پر قدرت به منظور جلوگیری از شکار آهو بوسیله تعقیب با موتورسیکلت های تندرو در پناهگاه حیات وحش میاندشت، ریاست اداره محیط زیست این شهرستان رایزنی برای تحویل کاوازاکی ۲۵۰ توقیف شده به محیط زیست را با مراجع قضایی آغاز نمود.

خوشبختانه با رایزنی های انجام شده و دستور ریاست محترم دادگستری کل استان خراسان شمالی و دادستان محترم شهرستان جاجرم، موتورسیکلت کاوازاکی توقیف شده از طرف پلیس آگاهی در اختیار اداره محیط زیست این شهرستان قرار گرفت.
ارزش ریالی این موتورسیکلت حدود دویست میلیون ریال است.
رییس اداره محیط زیست جاجرم در این باره گفت: به دلیل سرعت و قدرت مانور بالا، متخلفان از این موتورسیکلت ها که بصورت قاچاق وارد کشور می شوند به منظور شکار غیرمجاز آهو در مناطق دشتی استفاده می کنند.

نیروهای محیط زیست به دلیل ضعیف بودن موتورسیکلت های خود توان تعقیب و دستگیری این دسته از متخلفین را ندارند. در همین رابطه چندی قبل متخلفینی که با استفاده از یک موتورسیکلت قاچاق دو آهو را شکار کرده بودند تحت تعقیب محیط بانان پناهگاه حیات وحش میاندشت قرار گرفتند اما با وجود اینکه مامورین تا فاصله پنجاه متری به آنها نزدیک شده بودند، متخلفین با رها کردن لاشه آهوها به راحتی از دست محیط بانان گریختند.
حسین هراتی از ریاست محترم دادگستری استان خراسان شمالی و دادستان محترم شهرستان جاجرم بابت مساعدت در تحویل موتورسیکلت و حمایت های همیشگی آنان محیط زیست استان و شهرستان قدردانی نمود.