۱۸ خرداد ۱۳۹۵
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفانه شرایط جسمانی محیط بان علی آرامش فر مسئول منطقه حفاظت شده دنای شرقی که روز یکشنبه ۹۵/۳/۱۶ حین انجام وظیفه توسط یک شکارچی متخلف هدف گلوله قرار گرفت، مطلوب نیست.
وی پس از حادثه ابتدا به بیمارستان **** بهشتی یاسوج و سپس به دلیل نیاز به انجام جراحی های تخصصی بوسیله آمبولانس به بیمارستانی در شیراز منتقل گردید.
محیط بان آرامش فر روز سه شنبه در شیراز تحت عمل جراحی قرار گرفته و همچنان در این مرکز درمانی تحت مراقبت های پزشکی قرار دارد.

پزشک معالج محیط بان آرامش فر در گفت و گو با خبرنگار دیده بان محیط زیست در مورد آخرین وضعیت وی گفت: به دلیل اصابت گلوله از فاصله بسیار نزدیک، آسیب جدی به پای بیمار وارد شده بطوریکه شکستگی استخوان، تخریب اعصاب و به خصوص از بین رفتن عروق مهمترین آسیب های وارده به پای بیمار به شمار می رود.
وی اظهار داشت: تعداد زیادی ساچمه وارد قسمت های مختلف پای بیمار شده است که امکان خارج نمودن آنها وجود ندارد در بدن بیمار باقی خواهند ماند.

متخصص جراحی عروق افزود: آقای آرامش فر روز سه شنبه ۹۵/۳/۱۸ تحت عمل جراحی قرار گرفته که خوشبختانه موفقیت آمیز بوده و روز شنبه ۹۵/۳/۲۲ مجددا تحت عمل جراحی دیگری قرار خواهند گرفت.
پزشک معالج علی آرامش فر گفت: حال عمومی بیمار مساعد است ولی با توجه به شدت آسیب های وارده، احتمال قطع و یا نقض عضو آسیب دیده (پای راست) نیز وجود دارد اما فعلا امکان هیچگونه اظهار نظر قطعی در این زمینه وجود ندارد.

تعداد زیاد ساچمه و شکستگی استخوان نازک نی پای محیط بان آرامشی فر در عکس رادیولوژی کاملا مشخص است
پزشک معالج محیط بان مجروح گفت: حداقل دو هفته برای اظهار نظر اولیه در مورد وضعیت پای آقای آرامشی فر زمان لازم است و فعلا فقط برای بیمار دعا کنید.
رییس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد که به شیراز رفته و پیگیر وضعیت درمان و رسیدگی به محیط بان مجروح بود نیز در مورد ضارب علی آرامش فر گفت: حکم جلب ضارب توسط مقامات قضایی صادر شده است اما وی از روز حادثه به منزل خود مراجعه نکرده و همچنان متواری است.

کامبیز حسین پور اظهار داشت: رایزنی هایی با خانواده ضارب انجام شده و با قول همکاری پدر وی، به احتمال فراوان پیش از پایان هفته خود را به مراجع قضایی معرفی خواهد کرد. در غیر اینصورت نیز مخفیگاه متهم توسط نیروهای انتظامی شناسایی و بزودی دستگیر خواهد شد.
علی آرامش از محیط بان باسابقه و وظیفه شناس استان کهگیلویه و بویراحمد است که سرپرست منطقه حفاظت شده دنای شرقی می باشد.
رییس اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد از مردم کشور درخواست نمود در ایام ماه مبارک رمضان برای سلامت محیط بان آرامش فر دعا کنند.