۱۴ فروردین ۱۳۹۵

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): طی روزهای اخیر تصاویری از یک متخلف که بوسیله یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف اقدام به کشتار حداقل پنج میش و یک قوچ وحشی (بر اساس تصاویر) در استان سیستان و بلوچستان نموده در فضای مجازی دست به دست می شود.
کابران ضمن اشتراک این تصاویر تقاضا می کنند با توجه به وضوح چهره متخلف و مشخص بودن شماره پلاک موتور سیکلت درون تصاویر، این متخلف تحت پیگیرد قرار گیرد.
تصاویر زیر عکس هایی است که از این متخلف در فضای مجازی منتشر شده است:

در همین رابطه با فرمانده یگان محیط زیست استان سیستان و بلوچستان تماس گرفته و پیگیر موضوع شدیم.
حمید ریگی در گفت و گو با خبرنگار دیده بان اظهار داشت: این تصاویر حدود سه ماه پیش از آغاز سال جدید به دست ما رسید و بلافاصله اقدام برای شناسایی متهم آغاز گردید.
پس از گذشت چند روز با توجه به مدارک و شواهد موجود، متهم به نام پ.ل که از افراد بسیار شرور و ساکن روستای سیف آباد نیکشهر است شناسایی گردید.
پس از افشای هویت متهم، اقدام قانونی جهت صدور حکم جلب و بازداشت وی از طریق مراجع قضایی نیکشهر صورت گرفت اما مشخص گردید که متهم مدتی است به دلیل درگیری مسلحانه فراری بوده و احتمالا در کوهستان های این شهرستان مخفی شده است.

……………………………..تصویر متهم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان نیکشهر
پس از گذشت مدتی متوجه شدیم متهم در جریان یک درگیری مسلحانه با اشرار منطقه به ضرب تعداد زیادی گلوله مجروح شده وبه بیماستانی در نیکشهر منتقل شده است.
این فرد پس از مدتی بر اثر شدت جراحات وارده در بخش ICU بیمارستان نیکشهر از بین رفت.