فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  2
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736

  8 به مناسبت ۱۲ اسفند روز جهانی حیات وحش
  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): بر اساس پیشنهاد ارائه شده در شانزدهمین نشست متعاهدین کنوانسیون منع تجارت جهانی گونه های در معرض خطر انقراض (سایتیس) در سال ۲۰۱۳ به سازمان ملل متحد، این سازمان طی نشست عمومی خود در تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۳، روز سوم ماه مارس (۱۲ یا ۱۳ اسفند در سال های شمسی) مصادف با تاریخ پذیرش کنوانسیون سایتیس در سال ۱۹۷۳ را به عنوان «روز جهانی حیات وحش» معرفی کرده است.
  در اعلامیه صادره از سوی این کنوانسیون از کشورها خواسته شده تا براساس اهمیت گونه های مختلف گیاهی و جانوری اقداماتی را برای افزایش آگاهی عمومی و معرفی این روز به انجام برسانند.

  شعار روز جهانی حیات وحش در سال جاری با توجه به وضعیت نگران کننده برخی از گونه ها از جمله فیل ها بشرح زیر انتخاب شده است:

  «آینده حیات وحش در دستان ماست / آینده فیل ها در دستان ماست»

  فیل ها در معرض تهدید

  برآورد می شود مابین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ بیش از یکصد هزار فیل برای استفاده از عاج در سراسر جهان شکار شده اند.

  با وجود آنکه تلاش های مثبتی در جت جلوگیری از شکار غیر قانونی و قاچاق عاج فیل در جهان انجام شده است اما دولت ها و شهروندان می باید با تعهد بیشتری نسبت به حفاظت از باقیمانده جمعیت فیل ها اقدام کنند.

  نسل فیل ها با تهدید جدی رویرو است و تصمیمات امروز دولت ها می تواند مابین بقا یا انقراض فیل ها یکی را برگزیند.

  بنابراین قسمتی از شعار و برنامه های امسال روز جهانی حیات وحش به لزوم توجه بیشتر به حفاظت از فیل معطوف شده است.

  اهمیت و ارزش های گوناگون گونه های گیاهی و جانوری نظیر ارزش های اقتصادی، بوم شناختی، علمی، فرهنگی و زیبا شناختی و تهدیدات و فشارهائی که متاسفانه به اشکال مختلف متوجه گونه ها و زیستگاه های آنهاست، جامعه جهانی را بر آن داشته تا ضمن افزایش توجه کشورها به موضوع تنوع زیستی از این طریق بتوان گامی در جهت کاهش این تهدیدات و بهبود وضعیت کنونی برداشت، در غیر اینصورت نسل های آتی ما بسیاری از گونه ها حیات وحش را نخواهند دید.


  تنوع زیستی:


  تنوع یا غنای گونه‌‌ای، شبکه‌ای از همه موجودات زنده، اعم از گیاهی و جانوری است و انواع جانوران، گیاهان و موجودات تک سلولی را در بر می گیرد. گونه ها علاوه بر آنکه نیازهای ضروری و اولیه انسان ها نظیر خوراک، پوشاک، مسکن و دارو را فراهم می آورد، می‌توانند بر سلامت و شادابی روح و جسم، رونق اقتصادی و پیشرفت روزافزون جامعه بشری و پایداری محیط زیست جهان نقش داشته باشد.

  امروزه دیگر مفاهیمی چون سلاح و تجهیزات نظامی، حرف آخر را در تامین امنیت ملی نمی‌زنند و در دنیایی که کشورها برای دسترسی به منابعی چون آب در تقابل با یکدیگر هستند، ابعاد و ارزش‌های مهم تنوع‌زیستی را نمی‌توان نادیده گرفت.
  از طرفی دیگر تنوع زیستی، میراث ارزشمندی است که بشر آن را از نسل‌های قبل به امانت گرفته است و باید به نسل‌های بعد بسپارد و حفاظت از آن، ریشه در اخلاق، فرهنگ و اعتقادات ملت‌ها دارد. نحوه برخورد انسان با محیط زیست، رابطه نزدیکی با فرهنگ و ارزش‌های اخلاقی در ادیان و جوامع گوناگون دارد.

  در بیشتر مذاهب، از جمله دین اسلام احترام به طبیعت و حفاظت از گونه‌های زیستی موجود در آن، مورد توجه و جزء تعالیم دینی محسوب می‌شود. این امر در فرهنگ‌های بومی و جوامع پایبند به اعتقادات سنتی نیز مورد توجه قرار دارد.

  متاسفانه امروزه به دلیل بدرفتاری انسان با طبیعت پیرامون خود‌، روند انقراض گونه‌های زیستی با سرعت نگران کننده‌ای افزایش یافته است و با حذف هر گونه گیاهی یا جانوری از چرخه طبیعت و از دست رفتن نقش او در پایداری محیط زیست، کره خاکی یک قدم به سوی نابودی پیش خواهد رفت.


  پس می توان گفت: آینده حیات وحش در دستان ماست

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736

  8

  تهران - ایرنا - در روز بیستم دسامبر سال 2013 میلادی در شصت و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، به منظور یادآوری اهمیت وجود بسیاری از گونه های زیبای جانوری و گیاهی و همچنین افزایش سطح آگاهی مردم در رابطه با پیامدهای مثبت و ضروری حفاظت از این گونه ها، روز سوم مارس به عنوان روز جهانی حیات وحش نام گذاری شد.


  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، سوم مارس روز تصویب کنوانسیون CITES در رابطه با تجارت بین المللی گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر است. این کنوانسیون که در سال 1973 به امضا رسید، نقش مهمی را در اطمینان از عدم تهدید بقای گونه های گیاهی و جانوری توسط تجارت جهانی ایفا می کند.

  روز جهانی حیات وحش یک فرصت برای یادآوری ضرورت مبارزه با جرایم علیه حیات وحش است که پیامدهای اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی بسیار مضری برای جوامع بشری دارند.

  عبارت «آینده حیات وحش در دستان ماست»، به عنوان شعار روز جهانی حیات وحش در سال 2016 انتخاب شده است. در کشورهای آسیایی و آفریقایی، تمرکز این شعار بر حفظ بقای فیل ها است و شعار این روز به صورت «آینده فیل ها در دستان ماست» بیان می شود. سایر کشورهای جهان نیز می توانند گونه های جانوری موردنظر خود را در قالب این شعار حفاظت کنند.

  امروزه حیات وحش جهان، با چالش های متعددی روبه رو است. به عنوان مهمترین این چالش ها می توان به توسعه کشاورزی و شهرنشینی، چرای بیش از حد دام ، از بین رفتن سکونتگاه، شکار غیرقانونی و قاچاق گونه های جانوری و گیاهی توسط گروه ها و سازمان های مجرم بین المللی اشاره کرد. فیل ها، پنگوئن ها، کرگدن ها، کوسه ها، ببرها و گونه های بسیار نادری از درختان، تنها نمونه هایی از جانوران در معرض انقراض هستند که هرروز شاهد شکار غیرمجاز و قاچاق آن ها در سراسر جهان هستیم؛ به گونه ای که تنها بین سال های 2010 تا 2012 میلادی، بیش از 100 هزار فیل به طور غیرقانونی شکار شدند تا عاج آن ها به قیمت 1100 دلار به ازای هر کیلوگرم به فروش برسد.
  علاوه بر این، تغییرات آب و هوایی سال های اخیر با از بین بردن منابع طبیعی، یک تهدید جدی برای بقای گونه های جانوری و گیاهی محسوب می شود.


  10 راهکار ساده برای مقابله با خطرات مذکور:

  1- از رسانه های عمومی و اجتماعی برای انتشار شعار امسال استفاده کنید: «آینده حیات وحش در دستان ماست»
  2- به نزدیک ترین پارک ملی، آکواریوم، پناهگاه حیات وحش، موزه یا باغ ملی بروید تا عجیب ترین و زیباترین جانوران و گیاهان زمین را از نزدیک ببینید.
  3- در رابطه با روز جهانی حیات وحش، یک کمپین جدید محلی راه اندازی کنید.
  4- در مدارس و دانشگاه ها، با دوستان و آشنایان درباره اهمیت حفظ گیاهان و جانوران وحشی صحبت کنید.
  5- از رژیم غذایی گیاهی استفاده کنید. تغییر رژیم غذایی یک نفر از رژیم های غذایی گوشتی به گیاهی، موجب کاهش 1.484 تن دی اکسید کربن و گازهای گلخانه ای در هر سال می شود. برای مقایسه باید گفت حتی با تبدیل اتومبیل بنزینی به یک اتومبیل هیبریدی نیز نمی توان تا این حد تولید گازهای گلخانه ای را کاهش داد.
  6- یک نمایشگاه عکس از حیات وحش برگزار کنید و درآمد حاصل از آن را به سازمان های فعال در این حوزه بدهید.
  7- از خرید پوست و خز حیوانات و البسه تولید شد با استفاده از آن خودداری کنید.
  9- در یک سازمان حامی محیط زیست و وحیات وحش عضو شوید و در اجرای یک پروژه محلی حفاظت از حیات وحش همکاری کنید.
  10- از خرید کالاهایی که با استفاده از پوست یا اجزای بدن حیوانات وحشی و گونه های در معرض خطر ساخته شده اند، خودداری کنید.

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th October 2014, 07:44 PM
 2. * روز محیط بان مبارک باد *
  توسط RAMIN در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 7th September 2014, 06:06 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th November 2013, 09:08 PM
 4. طوطی من هنوز اسم نداره!
  توسط Alshak در انجمن معرفی طوطی های اعضای پارسی پت
  پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 29th February 2012, 07:27 PM
 5. عکس های روز مجله نشنال جئوگرافیک
  توسط hsoonheb در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11th February 2012, 01:45 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ