تهران- ایرنا- سازمان حفاظت محیط زیست پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست را با شعار ' اقتصاد سبز دوران پساتحریم' با حضور حدود 80 تشکل زیست محیطی از 31 استان کشور از دهم تا سیزدهم اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می کند.به گزارش روز یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، رئیس ستاد برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با بیان این که حضور نزدیک به 80 تشکل زیست محیطی از 31 استان کشور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست از ویژگی های بارز این رویداد است، گفت: حضور و جانمایی این تعداد سمن در یک سالن جداگانه در نمایشگاه بین المللی محیط زیست، بی سابقه است و پانزدهمین دوره این نمایشگاه در این مورد رکورد دار است.

مجید فدایی افزود: در این نمایشگاه که از مهمترین رویدادهای زیست محیطی کشور در نیمه دوم سال جاری است، شرکت های داخلی و خارجی جدیدترین و آخرین پیشرفت ها، دستاوردها و فناوری های خود را در زمینه محیط زیست و صنایع مرتبط در بخش های تولیدی و خدماتی ارایه می کنند.

مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه، بسترسازی مناسب برای مشارکت عمومی در حفاظت از محیط زیست، معرفی توانمندی های محیط زیستی در بخش خدمات فنی و مهندسی، آشنایی با مدیریت های زیست محیطی، سازمان ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و اطلاع رسانی زیست محیطی، آشنایی با سازمان های زیست محیطی، ارایه راهکارهای اصولی و عملی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست، ایجاد انسجام بین بخشی برای توانمندسازی پروژه های زیست محیطی، گسترش فرهنگ طبیعت گردی و معرفی انرژی های نو و تجدید پذیر و صنایع سبز است.

براساس این گزارش، امکانات و فناوری های نوین زیست محیطی در بخش های مدیریت کیفیت هوا، آب، خاک و دیگر بخش های مرتبط در این نمایشگاه ارائه خواهد شد و شرکت ها خدمات مختلف فنی و مهندسی زیست محیطی را نیز معرفی می کنند.

به گفته فدایی، مدیریت بهره وری انرژی و انرژی های تجدیدپذیر، مدیریت و بازیافت زباله و پسماند، مدیریت شهری، نظارت و اجرای پروژه های زیست محیطی، پروژه های تحقیقاتی و خدمات حفاظت از محیط زیست، کنترل، اندازه گیری و فناوری آزمایشگاهی، حمل و نقل عمومی و بهینه سازی مصرف سوخت، خودرو سبز و استاندارد سازی خودروها، حفظ منابع طبیعی، ساختمان سازی سبز و مدیریت آب و فاضلاب از مهمترین زمینه های حضور در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست است.

وی به تاثیر برگزاری این نمایشگاه ها در ارتقای فرهنگ زیست محیطی اشاره کرد و اظهار داشت: قطعا ارایه تجربیات و راه های حفظ محیط زیست با روش های مختلف آموزشی تاثیر زیادی در ارتقای فرهنگ زیست محیطی خواهد داشت. بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، در حاشیه این نمایشگاه، آموزش زیست محیطی مدارس و همچنین کارگاه ها و نشست های تخصصی و مناظره هایی با موضوعات محیط زیستی با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه، محققان و صاحبان صنایع برگزار خواهد شد.

رئیس ستاد برگزاری پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست اعلام کرد: در پایان کار نمایشگاه نیز از شرکت ها، موسسات و غرفه های برتر تقدیر و لوح سپاس و تندیس ویژه اهدا می شود.