۱۷ بهمن ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان بانه در استان کردستان حین گشت و کنترل در مناظق آزاد این شهرستان به یک خودروی پاترول سفید رنگ بدون سرنشین مشکوک شده به بررسی موضوع پرداختند.
رئیس اداره محیط زیست بانه در این باره گفت: محیط بانان به جست و جوی منطقه مشغول شده و پس از مدتی سه شکارچی متخلف را مشاهده نمودند.

محمد دلسوز میرزایی اظهار داشت: مامورین جهت برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شده و متخلفین را درحالیکه در کنار آتش نشسته و آماده کباب کردن دو کبک وحشی بودند بازداشت نمودند.

از متخلفین لاشه دو عدد کبک، دو قبضه اسلحه شکاری دارای جواز حمل و یک دوربین چشمی کشف و ضبط گردید.

شکارچیان متخلف مبلغ چهار میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو عدد کبک را حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.


متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.