مدیریت محیط زیست استان تهران گفت:با برنامه ریزی و اقدامات، کارشناسی شده جمعیت گونه های برخی از چهارپایان حفاظت شده همچنین کل، قوچ و میش با افزایش 3 هزار رأسی همراه شده است.
محمدهادی حیدرزاده مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار
گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تلاش مستمر اداره کل حفاظت از محیط زیست استان تهران برای حفظ و ازدیاد گونه های حفاظت شده حیوانی در استان تهران، اظهار کرد: یکی از اهداف جدی ما در این عرصه به افزایش جمعیت گونه های حفاظت شده متمرکز است که خوشبختانه با تدابیر اتخاذ شده به توفیقات برجسته ای در این بخش دست یافته ایم.وی افزود: پیرو سرشماری و ارزیابی های انجام شده در استان تهران و مناطقی همچون فیروزکوه جمعیت کل، قوچ و میش با افزایش 3هزار رأسی همراه شده که امر بسیار نوید بخشی به نظر می رسد.


مدیرکل محیط زیست استان تهران عنوان کرد: درحال حاضر عمده ترین دغدغه ما به ماهی قزل آلا خال قرمز معطوف می شود و برای حفظ و تکثیر آن اقدامات بسیاری همچون لای روبی رودخانه ها تسهیل شرایط برای زادآوری و... در اولویت قرار گرفته که امیدواریم با اجرایی شدن آن در عرصه آبزیان نیز به موفقیت های چشمگیری نائل شویم.


حیدرزاده گفت: فارغ از حفظ گونه های جانوری در حوزه آب خاک و هوا نیز دغدغه های بسیاری وجود دارد که رفع و کاهش معضلات و مشکلات موجود در این بخش با همگرایی فزاینده بین دستگاهی حاصل خواهد شد.


وی افزود: 3 عنصر( آب،خاک،هوا ) رکن اصلی محیط زیست به شمار می روند که هرگونه خللی در آن چرخه زیست محیطی را به مخاطره می اندازد.


مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران یاد آور شد: امیدواریم با نگاه ویژه‌ای که مجموعه دولت به حوزه محیط زیست لحاظ کرده تهدیدها به حداقل ممکن و فرصت ها با تقویت حداکثری همراه شود که در چنین شرایطی مردم و نسل های آینده نیز از ثمرات آن بهره‌مند خواهند شد.


منبع:باشگاه خبر نگاران