پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته (اول و دوم بهمن ماه) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان بهشهر در جریان عملیاتی در پناهگاه حیات وحش میانکاله و خلیج گرگان ۳۲ قبضه اسلحه شکاری از شکارچیان متخلف کشف و توقیف نمودند.
کلیه متهمین پس از تنظیم صورتجلسه با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی شدند.

….
تعداد بسیار زیاد قایق های شکارچیان دارای پروانه که به منظور شکار پرندگان آبزی وارد دریا می شوند

هر هفته تعداد زیادی شکارچی که پروانه عادی شکار پرندگان آبزی را دریافت نمودند روزهای پنجشنبه و جمعه به منظور انجام شکار بوسیله قایق وارد دریا می شوند اما به دلیل آنکه درون دریا پرنده ای وجود ندارد، شکارچیان بصورت غیر قانونی وارد محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله می شوند.


۳۲ قبضه اسلحه شکاری توقیف شده از شکارچیانی که بصورت غیرقانونی وارد محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله شده بودند

بر اساس دستورالعمل صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی در سال ۱۳۹۴ شکار در مناطق چهارگانه (پارک ملی، اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده) و مناطق شکار ممنوع، غیر قانونی بوده و دریافت کنندگان پروانه، صرفا مجاز به شکار در مناطق آزاد طبق ضوابط مربوطه هستند.


۳۲ قبضه اسلحه شکاری توقیف شده از شکارچیانی که بصورت غیرقانونی وارد محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله شده بودند


به همین دلیل محیط بانان شهرستان بهشهر و نیروهای یگان محیط زیست استان روزهای پنجشنبه و جمعه در میانکاله حضور مستمر داشته و با هرگونه تخلف احتمالی و ورود شکارچیان مجاز و غیرمجاز به محدوده پناهگاه برخورد قانونی خواهند نمود.