فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,736

  8 انرژی های تجدید پذیر در مکان های عمومی پایتخت

  تهران - ایرنا- هفت بوستان انرژی از سال 92 تاکنون با ویژگی های سازگار با محیط زیست برای کاهش آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای در تهران ایجاد شده که نقشی مهم و اثربخش در ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان پایتخت ایفا می کنند.  در این بوستان ها به ازای هر نیروگاه 10 کیلوواتی سالانه حدود 18 مگاوات ساعت انرژی پاک تولید می شود که این مقدار تولید از انتشار بیش از 10 تن دی اکسیدکربن در سال جلوگیری می کند.

  بوستان های انرژی نیلوفر در منطقه یک، خلیج فارس در منطقه سه، الغدیر در منطقه چهار، بازیافت در منطقه 16، سبزه در منطقه 17 و دوستدار کودک و ساختمان ناحیه یک و بوستان دریاچه ****ی خلیج فارس در منطقه 22 از جمله بوستان های انرژی موجود در منطقه هستند.

  مقدار برق تولید شده در برخی از نیروگاه ها در بوستان هایی که به دستگاه های سنجش انرژی مجهزاند نظیر بوستان های نیلوفر، خلیج فارس و دوستدار کودک و ساختمان ناحیه دو به ترتیب 35 هزار کیلو وات، 65.7 دهم مگاوات و45 مگاوات عنوان شده حال آنکه در برخی از بوستان ها تاکنون دستگاه سنجش برای اندازه گیری مقدار برق تولیدی دایر نشده است.

  تولید انرژی الکتریکی از نور خورشید و اتصال آن به شبکه سراسری، استفاده کاربردی و علمی از فناوری انرژی های تجدیدپذیر در سطح شهر، کاهش آلاینده های زیست محیطی از جمله دی اکسیدکربن و توسعه فرهنگ و آگاهی عمومی نسبت به کاربرد انرژی های تجدیدپذیر با توجه به پتانسیل شهر تهران از اهداف تاسیس این بوستان ها بشمار می آید.

  رئیس گروه هوا و بهینه سازی مصرف انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: به طور کلی بوستان های انرژی از یک یا دو نیروگاه خورشیدی 10 کیلو وات متصل به شبکه سراسری برق، پایه چراغ های خورشیدی، آلاچیق های خورشیدی، سیستم های گرمایش خورشیدی برای سرویس های بهداشتی و ساختمان های موجود در بوستان، توربین های بادی کوچک مقیاس و ایستگاه های شارژ الکتریکی خورشیدی تشکیل شده اند.

  زهره حسامی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در برخی از بوستان های انرژی از پمپ های حرارتی زمین گرمایی برای سرمایش و گرمایش ساختمان موجود در بوستان که از طریق تبادل حرارت با عمق زمین، انرژی مورد نیاز ساختمان را تامین می کند و نیز سامانه های نمایشی نظیر سیستم «سهموی» خورشیدی با کانون خطی برای تولید بخار داغ نیز استفاده شده است.


  *هر نیروگاه خورشیدی 10 کیلوواتی سالانه حدود 18 مگاوات ساعت برق تولید می کند  رئیس گروه هوا و بهینه سازی مصرف انرژی ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با بیان اینکه هر نیروگاه خورشیدی با تولید انرژی الکتریکی مطابق ظرفیت خود، منجر به کاهش نیاز به برق شبکه از طریق انرژی های فسیلی در نیروگاه های حرارتی می شود تصریح کرد: هر نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه با ظرفیت اسمی 10کیلو وات سالانه حدود 18 مگاوات ساعت برق تولید می کند و این مقدار تولید منجر به کاهش انتشار بیش از 10 تن دی اکسیدکربن در سال می شود.
  حسامی خاطرنشان کرد: رعایت اصول فنی در احداث نیروگاه ها منجر به تحقق راندمان مناسب شده و بطور کلی به رغم راه طولانی در دستیابی به یک شهر انرژی محور، تا اینجا تحقق اهداف مدنظر مطلوب ارزیابی شده است.

  وی با بیان اینکه بوستان های انرژی مورد اقبال گسترده عموم مردم، نهادهای مردمی و سازمانی قرار گرفته تصریح کرد: چندین بوستان انرژی دیگر نیز در دست ساخت است که تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسند.


  * سالانه حدود 35 هزار کیلووات ساعت انرژی در بوستان نیلوفر تولید می شود


  عضو هیات مدیره و دبیرکل انجمن انرژی خورشیدی ایران با بیان اینکه مرکز تحقیقات و آموزش انرژی های تجدید پذیر بوستان نیلوفر شهرداری منطقه یک تهران اولین ساختمان انرژی در تهران است گفت: سالانه حدود 35هزار کیلووات ساعت انرژی در این بوستان تولید می شود.
  کورش شوری گفت: در این بوستان بیش از 20 کیلو وات در ساعت انرژی از طریق پنل های جذب انرژی تولید می شود.

  وی افزود: از این مقدار 10 کیلو وات انرژی تولیدی در هر ساعت به شبکه سراسری برق تزریق می شود و 10 کیلو وات در ساعت برق تولیدی مستقل از شبکه سراسری برق صرف روشنایی این بوستان می شود.

  دبیرکل انجمن انرژی خورشیدی ایران خاطرنشان کرد: سیستم مستقل از شبکه برق عموما در جاهایی استفاده می شود که خطوط انتقال شبکه برق در آنجا وجود ندارد و انتقال شبکه به آنجا بسیار هزینه بر است.

  شوری گفت: همیشه بیش از دو کیلو وات برق به صورت ذخیره در باطری پنل های این مرکز وجود دارد و اگر برق شبکه سراسری قطع شود ما می توانیم تا 72 ساعت از ذخیره برقی خود استفاده کنیم.
  وی با بیان اینکه دستگاهی با عنوان شارژ کنترل در این بوستان وجود دارد که مقدار شارژ باطری ها را کنترل می کند افزود: زمانی که ظرفیت باطری ها به 60 درصد می رسد این دستگاه مانع خارج شدن برق می شود زیرا این باطری ها با نور خورشید شارژ می شوند و انرژی خورشید به حدی نیست که قادر باشد باطری که کاملا شارژ آن خالی شده را دوبار شارژ کند.


  * درآمد حاصل از فروش 18کیلووات ساعت انرژی بیش از 177 میلیون ریال است  دبیرکل انجمن انرژی خورشیدی ایران گفت: سالانه حدود 18 هزار کیلو وات ساعت انرژی از طریق نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه در بوستان نیلوفر تولید می شود که با فروش آن به شرکت توزیع برق 177میلیون ریال درآمد حاصل می شود.

  شوری افزود: در روزهای ابری نیز برخی از پنل ها که راندمان بالایی دارند حدود 20 درصد ظرفیت اسمی خود برق تولید می کنند.


  * ساخت سیستم های کاربردی در بوستان نیلوفر رایگان آموزش داده می شود


  دبیرکل انجمن انرژی خورشیدی ایران گفت: افراد می توانند با شرکت در کارگاه های آموزش رایگان مرکز تحقیقات و آموزش انرژی های تجدید پذیر واقع در بوستان نیلوفر شهرداری منطقه یک تهران علاوه بر آشنایی با انرژی های تجدید پذیر و سیستم های تجدید پذیر آموزش های لازم در خصوص نحوء ساخت برخی از سیستم های کاربردی با صرف هزینه بسیار کم را فرا گیرند.

  شوری خاطرنشان کرد: سیستم های موجود در این بوستان به گونه ای انتخاب شده که قابل استفاده برای عموم باشد و شهروندان با تماشای آنها بتوانند با استفاده از وسایل اولیه نمونه های کاربردی آن را نظیر خشک کن خورشیدی در خانه های خود بسازند.

  وی گفت: افراد بعد از آموزش های لازم می توانند با وسایل ساده نظیر چند تکه پارچه، چوب و نایلون یک خشک کن میوه بسازند و با گذاشتن آن در بالکن خانه میوه ها و سبزی های خود را خشک کنند.


  * سالانه 56.7 دهم مگاوات انرژی در بوستان خلیج فارس تهران تولید می شود


  محمد مهدی گلمکانی رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز در خصوص بوستان انرژی خلیج فارس واقع در منطقه سه تهران گفت: با استفاده از تجهیزات مورد استفاده در این بوستان سالانه 56.7 دهم مگاوات انرژی تولید می شود که این امر موجب کاهش 23.3 تنی میزان انتشار گاز دی اکسید کربن در سال شده است.

  مسئول محیط زیست شهرداری منطقه سه تهران نیز در خصوص بوستان انرژی خلیح فارس گفت: به ازای تولید برق نیروگاه 10کیلو واتی ساختمان خیلج فارس (موزه آب) از تولید دی اکسیدکربن به اندازه کاشت دو درخت تنومند در یک روز و نیم جلوگیری می شود.

  سمیه سادات تارا با بیان اینکه یکی از مهمترین المان های به کار رفته در این بوستان دستگاه سهموی تولید انرژی خورشیدی است افزود: این دستگاه توانایی تبدیل آب سرد به بخار خشک 360 درجه سانتی گراد را دارد و برای تولید گرمایش برج ها، منازل مسکونی و ادارها کاربرد دارد.

  این بوستان از تجهیزات مختلفی از جمله نیروگاه خورشیدی، آلاچیق های خورشیدی، پایه چراغ های خورشیدی، فواره خورشیدی، سیستم پیش گرمایش خورشیدی ساختمان، سیستم گرمایش خورشیدی آبگرم مصرفی سرویس های بهداشتی و متمرکزکننده سهموی خورشیدی با کانون خطی تشکیل شده است.


  * تولیدسالانه 45 مگاوات انرژی حاصل ازنیروگاه های خورشیدی در بوستان دوستدار کودک و ساختمان ناحیه یک


  کارشناس انرژی های تجدیدپذیر ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز گفت: سالانه حدود 45 مگاوات ساعت انرژی در بوستان دوستدار کودک واقع در ناحیه یک شهرداری منطقه 22 و نیز ساختمان ناحیه یک این منطقه که در مجاورت این بوستان قرار دارد تولید می شود که این میزان انرژی از انتشار بیش از 25 تن دی اکسید کربن در سال جلوگیری می کند.


  فرشاد کردانی با بیان اینکه دو نیروگاه 10 کیلو واتی و یک نیروگاه پنج کیلو واتی در بوستان دوستدار کودک و ساختمان ناحیه یک منطقه 22 وجود دارد افزود: در هر نیروگاه 10 کیلو واتی سالانه 18 مگاوات ساعت برق تولید می شود که با تولید این میزان انرژی سالانه از انتشار بیش از 10 تن دی اکسید کربن جلوگیری می شود.


  با توجه به وضعیت آلودگی هوای تهران و ارزش برق تولیدی از انرژی های تجدید پذیر بویژه کاهش آلابنده هایی چون دی اکسید کربن، توسعه این بوستان ها که نقش بسیار مهمی در ارتقای کیفیت زندگی عموم دارد، در پایتخت ضروری است.


  منبع:ایرنا
  ویرایش توسط RAMIN : 13th January 2016 در ساعت 05:08 PM
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آمونیوم ، آمونیاک ، نیتریت و نیترات آب دیسکس-Ammonia Nitrite Nitrate
  توسط بابک آژیده در انجمن سوال و جواب در باره دیسکس
  پاسخ: 34
  آخرين نوشته: 8th March 2015, 06:47 AM
 2. روشهای حذف نیترات و نیتریت ( حلقه ی گم شده در سیکل ازت )
  توسط فرشاد رضایی در انجمن سیکل ازت یا چرخه نیتروژن(Nitrogen Cycle)
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 26th April 2014, 07:08 PM
 3. تانک 500لیتری سیچلایدهای آفریقایی+ تانک 1000لیتری کوی
  توسط foumani در انجمن عکس آکواريوم های آب شیرین اعضا
  پاسخ: 16
  آخرين نوشته: 5th February 2014, 11:23 PM
 4. فروش 2 عدد تانک 100 لیتر.300 لیتر+میز. 5 عدددیسکس.واتر پمپ 2000 لیتری.تاپ فیلترو...
  توسط metalmaster در انجمن آرشیو خرید و فروش ماهی و لوازم آکواریوم آب شیرین
  پاسخ: 22
  آخرين نوشته: 17th December 2013, 08:32 PM
 5. آغاز بزرگترین رویداد محیط زیستی پایتخت در بوستان ولایت؛
  توسط مهربان در انجمن اخبار محیط زیست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th September 2012, 09:43 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ