۲۲ دی ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): شب گذشته (دوشنبه ۹۴/۱۰/۲۲) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی پاپند در استان مازندران از طریق همیاران محیط زیست گزارشی را دریافت نمودند مبنی بر اینکه گروهی از شکارچیان غیرمجاز شبانه به منظور شکار گراز وارد مناطق جنگلی حاشیه پارک شده اند.

رییس پارک ملی پابند در این باره گفت: پس از دریافت گزارش اکیپی از محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین راهی منطقه جنگلی موسوم به کوهسارکنده شده و به جست و جوی متخلفین پرداختند.
مهندس علی کلانه اظهار داشت: هنگامیکه مامورین در حال رد زنی و جست و جو بودند خبر رسید که یکی از شکارچیان هدف گلوله قرار گرفته و مجروح شده است.

محیط بانان بلافاصله خود را به محل حادثه رسانده و متوجه شدند یکی از شکارچیان بر اثر اصابت ساچمه درشت به ناحیه صورت، جان خود را از دست داده است.

..
پیکر بی جان شکارچی غیرمجاز پس از شلیک اشتباه و برخورد گلوله یکی دیگر از شکارچیان به صورت وی


بررسی ها نشان می داد شکارچیان متخلف ۶ نفر بوده اند که بوسیله چهار قبضه اسلحه شکاری غیرمجاز شبانه به قصد شکار خوک وحشی وارد منطقه شده اند.

شکارچیان از یکدیگر فاصله گرفته بودند و یک نفر از آنها در تاریکی شب با شنیدن صدای خش خش برگ های کف جنگل با تصور اینکه گرازی به وی نزدیک شده است به سمت محل شنیدن صدا شلیک می کند اما به اشتباه برادرزاده خود را هدف گلوله می دهد.

با حضور قاضی کشیک در محل حادثه جسد مقتول جهت بررسی های دقیق تر به پزشکی قانونی منتقل و پنج شکارچی دیگر نیز همگی دستگیر و به منظور تکمیل تحقیقات بازداشت شده اند.

محل حادثه در نزدیکی محل دفن زباله شهرستان نکا می باشد که متاسفانه به دلیل محصور نبودن، به محل تجمع بسیاری از جانوران وحشی ازجمله خوک و شغال تبدیل شده است که شب ها به منظور تغذیه از زباله ها به این مکان نزدیک می شوند.

بسیاری از شکارچیان متخلف با علم به این موضوع که گرازها برای تغذیه به این مکان نزدیک می شوند شبها جهت شکار خوک ها عازم این مکان می شوند.