مهاباد - ایرنا - رئیس اداره حفاطت محیط زیست تکاب گفت: یک قطعه پرنده شاه بوف که از ناحیه بال دچار آسیب شده بود، پس از مداوا در یکی از زیستگاه های طبیعی این شهرستان رها سازی شد.

محمدرضا صادقیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شاه بوف چهار روز پیش در سه کیلومتری شهر تکاب در حوالی روستای 'بادمحمود' این شهرستان در کنار یک رودخانه توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست پیدا شده بود.

وی اظهار کرد: این پرنده در جستجوی غذا در زیستگاه های تکاب بوده که به علت برخورد با شاخه درختان دچار آسیب از ناحیه بال های خود شده بود.

صادقیان گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست تکاب این شاه بوف را به اداره حفاطت محیط زیست تکاب منتقل کرده و به مداوای آن پرداختند.

وی افزود: این شاه بوف پس از مداوا و تغذیه مناسب سلامتی اش را بازیافته و به دامان طبیعت بازگردانده شد.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست تکاب، شاه بوف از پرندگان بومی شهرستان تکاب است که در زیستگاه های این شهرستان زاد و ولد می کند و تعداد قابل توجهی از آنها در طبیعت تکاب زندگی می کنند.

شاه بوف از پرندگانی است که شب ها پرواز کرده و به علت توانایی بالا در دید، بیشتر شبانه به شکار و تغذیه می پردازد.

شهرستان تکاب زیستگاه گونه های مختلف پرندگان وحشی از جمله کبک، کبوتر جنگلی، کبک چیل، سهره طلایی، چکاوک، قمری و پرندگان شکاری مانند عقاب طلایی، سارگپه، شاهین، ترلان و دلیجه نیز است.

شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی واقع شده است.