سرانجام،نیکون به طور رسمی خبر جدیدترین دوربین حرفه ای و فول فریم خود را که D5 نام دارد ، اعلام کرد.

نیکون به طور رسمی خبر معرفی جدیدترین دوربین حرفه ای و فول فریم خود را که D5 نام دارد ، اعلام کرد. این دوربین از حسگری 20.8 مگاپیکسلی برخوردار است که قادر است تا 12 فریم بر ثانیه با فوکوس خودکار و 14 فریم بدون فوکوس خودکار عکسبرداری پیاپی کند . فوکوس خودکار این دوربین 135 نقطه ای است که 99 نقطه ی آن به جزییات افقی و عمودی تصویر حساس هستند. حسگر مترینگ RGB این دوربین از رزولوشن دوگانه ی 91000 نقطه ای و 180000 نقطه ای برخوردار است. این حسگر با رزولوشن دوگانه ترک کردن سوژه را در فوکوس خودکار پی در پی بسیار واضح تر ، دقیق تر و مطلوب تر می سازد.


این دوربین همچنین نخستین دوربین ساخته ی شرکت نیکون است که به کیفیت فیلمبرداری 4K مجهز می باشد. همچنین نخستین دوربین حرفه ای نیکون است که به صفحه نمایشی لمسی مجهز می باشد.

دوربین حرفه ای نیکون Nikon D5 به تمامه از پردازشگر تصویری جدیدی بهره می برد که شرکت نیکون آن را EXPEED % می خواند . این پردازشگر تصویر جدید حساسیت دوربین را ارتقا بخشیده و دامنه ی آن را به 100 الی 102400 رسانده است.

این دامنه ی حساسیت همچنین می تواند به حساسیت 3280000-50 ارتقا یابد. به گفته ی شرکت نیکون حساسیت بالای این دوربین قادر است نور بیشتری را دریافت کرده و با استفاده از فیلترهای رنگی به خصوص شارپ ترین و کم نویز ترین تصویر ممکن را در اختیار عکاس بگذارد.

صفحه نمایش این دوربین 3.2 اینچی لمسی است که کیفیت آن 2.360000پیکسل است . متاسفانه این دوربین از دسترسی مستقیم به گزینه ی فوکوس خودکار به هنگام عکسبرداری OVF آنچنان که پیشتر در دوربین های D500 و D5500 دیده شده بود ، برخوردار نیست.کیفیت فوکوس خودکار این دوربین با برخورداری از تکنولوژی شناسیایی سه بعدی ارتقائات چشمگیری یافته است. بدین ترتیب دیگر لازم نیست عکاس نگران فوکوس بودن سوژه ی خود به خصوص در هنگام حرکت سوژه و دوربین باشد.

چرا که دوربین D5 با برخورداری از این تکنولوژی با خوبی سوژه را در محور فوکوس باقی نگاه می دارد. این امر به خصوص در هنگام عکسبرداری از رویدادهای ورزشی ، مراسم عروسی و پرتره های اجتماعی بسیار مفید و موثر است. همچنین عملکرد این دوربین در نور اندک و موقعیت های عکسبرداری چالش برانگیز بسیار چشمگیر و فوق العاده است.

این دوربین از ماه مارچ 2016 وارد بازار خواهدشد و قیمت بدنه ی آن 6500 دلار خواهد بود.

به زودی اطلاعات جامع تر و دقیق تری درباره این دوربین به اطلاع شما خواهد رسید.


لینک:نیکون جدیدترین دوربین فول فریم خود را معرفی کرد.