۱۴ دی ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست لارستان فارس حین گشت و کنترل با دو شکارچی متخلف مواجه شدند که بوسیله یک موتورسیکلت اماراتی قاچاق به قصد شکار وارد مناطق آزاد این شهرستان شده بودند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لارستان در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما شکارچیان غیرمجاز با مشاهده مامورین اقدام به فرار نمودند.
خدانظر انصاری اظهار داشت: محیط بانان به تعقیب شکارچیان متخلف پرداختند اما متخلفین با استفاده از موتورسیکلت بسیار پیشرفته و مخصوص بیابان و با سرعت بسیار زیاد موفق به فرار شدند.

یکی از متخلفین پیش از اقدام به فرار تلفن همراه خود را روی زمین جا گذاشته و گوشی وی توسط محیط بانان توقیف گردید.

همچنین مامورین موفق شدند یک نفر از متهمین فراری را که درای سابقه تخلف نیز می باشد بصورت کامل شناسایی نمایند.

پس از این حادثه با شکایت ادراه محیط زیست پرونده ای در این رابطه در دادسرا تشکیل و گوشی تلفن همراه متهمین با دستور مقام قضایی توسط پلیس اطلاعات و امنیت مورد بررسی قرار گرفت.
علاوه بر ردیابی و شناسایی هویت متهم بر اساس خط تلفن و تماس های صورت گرفته، در بازبینی از گوشی تلفن همراه متهم تصاویر متعددی از شکار غیرمجاز جانوران وحشی بدست آمده است.

بر اساس تشخیص کارشناسان نیروی انتظامی ۳ الی ۴ اسلحه غیرمجاز در تصاویر مربوطه وجود دارد که از آنها در شکارهای غیرمجاز صورت گرفته استفاده شده است.

همچنین بر اساس بررسی نیروهای محیط زیست شکار غیرمجاز ۳ هوبره، ۲ تشی، ۶ خرگوش و ۲۰ کبک و تیهو در تصاویر بدست آمده مشخص است.

بزودی و پس از اتمام بررسی های کارشناسی حکم جلب متهمین صادر شده و در دادگاه حاضر خواهند شد.


اخبار تکمیلی در خصوص این پرونده متعاقبا منتشر خواهد شد.


تصاویر زیر بخشی از عکس هایی است که از گوشی تلفن همراه متخلفین بدست آمده است: