۸ دی ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف در دامغان نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این رابطه پرداختند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دامغان در این باره گفت: پس از کسب اطمینان از انجام تخلف موضوع با دادستان مطرح شده و محیط بانان پس از اخذ نیابت قضایی بصورت ناگهانی وارد منزل فرد مظنون شدند.…………
.
اجزای بدن دو قوچ و میش وحشی کشف شده از خانه شکارچی متخلف در شهرستان دامغان

فرامرز اسفندیاری اظهار داشت: در جریان بازرسی از این خانه ۱۵ کیلوگرم گوشت و اجزای بدن شکار متعلق به دو قوچ یا میش وحشی کشف و ضبط و یک نفر در این رابطه بازداشت گردید.

متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.


بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک قوچ یا میش وحشی معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است. بنابراین متهم می بایست مبلغ دویست میلیون ریال به حساب دولت واریز نماید.

همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهند شد.