۱ دی ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهر تهران حین گشت و کنترل در ارتفاعات شمال غرب تهران به یک مینی بوس و یک خودروی سمند که در روستای سنگان در مقابل یک باغ ویلای شخصی پارک شده و یک دوربین چشمی درون مینی بوس قرار داشت مشکوک شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در این باره گفت: محیط بانان متوجه قطرات خون در مقابل درب باغ شده و موضوع را با دادستان هماهنگ نمودند.
نقی میرزا کریمی اظهار داشت: پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی، مامورین نیروی انتظامی نیز در محل حاضر شده و باتفاق وارد باغ شدند.

مالکین باغ که متوجه حضور مامورین در مقابل ملک خود شده بودند لحظاتی قبل از ورود نیروها از درب پشتی متواری می شوند.
در بازرسی از درون این باغ لاشه تازه و سلاخی شده دو کل و بز وحشی در روی ایوان منزل کشف و ضبط گردید.

مراتب با حضور مامورین نیروی انتظامی صورتجلسه گردید و مالک باغ و مالکین خودروی سمند و مینی بوس با شکایت اداره محیط زیست به دادسرا معرفی شدند.
متهمین طی روزهای آینده به دادسرا احضار شده و به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه خواهند شد.

ارتفاعات شمال شهر تهران با وجود اینکه جزو مناطق آزاد به شمار می رود و به دلیل جمعیت بالای این شهر فشار زیادی را به لحاظ حضور انسان متحمل می شود هنوز دارای حیات وحش است و به ندرت می توان گله های کوچک و جمعیت اندک کل و بز را در صخره های ارتفاعات شمال تهران مشاهده نمود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: گشت و کنترل نیروهای محیط زیست شهر تهران در کوه های البرز و ارتفاعات شمال تهران هر هفته بصورت مرتب انجام می شود و با تخلفات احتمالی برخورد خواهد شد.

نقی میرزا کریمی از همشهریان تهرانی خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی در ارتفاعات تهران نراتب را از طریق شماره تلفن های ۷۷۳۵۹۵۶۴و ۸۰۸۸۲۴۵۱۳ اطلاع دهند.