حتی اگر امکان مسافرت را نداشته‌باشیم و فصل مناسب آن هم نباشد، دلیلی ندارد که به سفری بصری نرویم و از زیبایی‌هایی که دنیا مهربانانه با ما شریک شده، لذت نبریم. بسیاری از اماکنی که در این پست لاپلاس معرفی می‌شوند، احتمالاً برای خیلی از ما ناشناخته بوده‌اند و همین می‌تواند آشنایی با این اماکن را جذاب‌تر نماید. شاید هم پیغامی برای ماست.

انسان تلاش کرده تا با زشت‌ترین وسیله‌ها، به مقاصدش دست یابد. ما بسیاری از زیبایی‌ها و قوانین طبیعی و اخلاقی را برای راحتی خود تغییر می‌دهیم. با این‌حال، جهان در کارِ خود است.

در این اماکن، هنوز بهار می‌آید، چشمه‌ها می‌جوشد و گل‌ها می‌شکفند. باید زیبایی را دید، دوست داشت و امیدوار بود. همیشه امیدی برای تغییر به سمت خوبی و زیبایی هست!


تصویر بالا: دره‌ی گل‌ها، در حاشیه‌ی غربی پارک ملی هیمالیا۲- دریاچه‌ی «پنج گُل» در ایالت جیوژایگوی چین


۳- پارک هیتسوجیامای ژاپن، واقع در دامنه کوه فوجی ژاپن با خزه‌های صورتی
۴- ۱۵۰۰ گونه ماهی و ۵۰۰ گونه مرجان در دیواره بزرگ مرجانی استرالیا زندگی می‌کنند.5- - مزارع پله‌ای برنج در دامنه‌ی تپه‌های ایالت یوآن‌یانگ چین.۶- دریاچه صورتی‌رنگ Hillier در استرالیا۷- مزارع انبوه از قاصدک در دامنه‌های آلپ سوییس
۸- مزارع سیاهشور تند، سواحل دریای سرخ در چین
۹- ۷میلیون گل لاله در مزارع هلند۱۱- زیبایی‌ای که محصولش آن‌قدر زیبا نیست. مزارع خشخاش در کورن‌وال انگلستان.۱۲- ریاچه مورِین در آلبرتای کانادا.۱۳- مزارع گل‌های زرد کانولا در لوپینگ چین

۱۴- صخره‌های مملو از آهن در کنار دریای آبی. خلیج شارک در استرالیا۱۶- گل‌های باغ‌های کاواچی فوجی ژاپن


۱۷- مزارع گل در هوکایدوی ژاپن۱۸- ورمونت در پاییز۱۹- کانو کریستالس کلمبیا و رودخانه‌ای با بستر رسوبی رنگین.۲۰- گل‌های کمیاب Namaqualand در نامیبیا.


۲۱- غارهای یخی زیر یخچال Medenhall در آلاسکا.