۲۵ آذر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز یکشنبه ۹۴/۹/۲۲ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان خور و بیابانک در استان اصفهان حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کلاته متوجه صدای شلیک هفت گلوله در ارتفاعات شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان خور و بیابانک در این باره گفت: محیط بانان به جست و جوی منشا صدای تیر پرداخته و پس از مدتی پیاده روی و دوربین کشی سه شکارچی متخلف را مشاهده نمودند که مشغول کندن پوست و سلاخی لاشه شکار بودند.

حسین شیبانی اظهار داشت: محیط بانان از مرکز اداره تقاضای نیروی کمکی نموده و با اعزام تعدادی نیرو از سایر مناطق جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.

مامورین در مسیر خروج شکارچیان از ارتفاعات به کمین نشسته و حوالی ساعت ۲۱ شب متخلفین به کمین محیط بان رسیده و با دستور ایست مامورین مواجه شدند.


لاشه سه کل وحشی به همراه یک اسلحه گلوله زنی قاچاق و سایر ادوات کشف شده از شکارچیان متخلف


شکارچیان متخلف بدون توجه به فرمان ایست مامورین اقدام به فرار در کوه نموده و محیط بانان نیز به تعقیقب آنان پرداختند.
در جریان تعقیب و گریز، متخلفین کوله پشتی ها، اسلحه و ادوات شکار خود را رها کرده و با استفاده ار تاریکی شب موفق به فرار شدند.
محیط بانان به وضوح دو نفر از سه متخلف را که از بومیان منطقه هستند شناسایی نمودند.

کله، پاچه، پوست و سایر اجزای بدن دو کل وحشی شکار شده که توسط متخلفین در کوه رها شده بود


در بازرسی از وسایل بجا مانده از شکارچیان متواری یک اسلحه گلوله زنی ۳۰۸ قاچاق، لاشه سه کل وحشی، سه دوربین چشمی، سه کوله پشتی مخصوص حمل لاشه شکار، یک عدد فشنگ و یک گوشی موبایل درون یکی از کوله ها کشف و ضبط گردید.

با توجه به اینکه فقط کله و پاچه یکی از شکارها همراه متخلفین بود محیط بانان صبح روز بعد به محل اولیه مشاهده شکارچیان در ارتفاعات رفته و کله، پاچه، پوست و اندام داخلی دو کل وحشی دیگر که توسط متخلفین سلاخی و به درختی آویزان شده بود را نیز مشاهده نمودند.

در همین راستا با توجه به شناسایی هویت دو نفر از متخلفین، با شکایت اداره محیط زیست خور و بیابانک پرونده ای در این رابطه در دادسرای این شهرستان تشکیل گردید.

با دستور بازپرس پرونده گوشی تلفن همراه و هویت متخلفین در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان قرار گرفته است.

شکارچیان متخلف طی روزهای آینده دستگیر شده و در دادسرا به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی و حمل سلاح غیرمجاز محاکمه خواهند شد.