۲۳ آذر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): متاسفانه دو شب قبل (شنبه شب) یک گرگ خاکستری بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در جاده میانگذر پناهگاه حیات وحش موته اصفهان از بین رفت.

مرتضی جمشیدیان فرمانده یگان محیط زیست استان اصفهان در این باره گفت: این حادثه در طول شب رخ داده و محیط بانان بلافاصله در صحنه حاضر شدند اما خودروی مربوطه به دلیل عدم توقف پس از برخورد با گرگ شناسایی نشده است.………
.
تصویر: گرگ تلف شده بر اثر برخورد با خوردوهای عبوری در جاده میانگذر پناهگاه حیات وحش موته

عبور جاده آسفالته از میان پناهگاه حیات وحش موته این زیستگاه ارزشمند را به دو قسمت تقسیم نموده و ضمن ایجاد تلفات متعدد در حیات وحش بر اثر برخورد با خودروهای عبوری، ارتباط اکولوژیک مابین دو سمت جاده را تا حد زیادی قطع و کنترل منطقه را نیز برای محیط بانان مشکل نموده است.
از ابتدای تابستان سال جاری تاکنون ۱۰ آهو، ۴ کفتار راه راه و اکنون نیز یک گرگ خاکستری بر اثر برخورد با خودروهای عبوری در این محور تلف شده اند.
بطور حتم موارد متعدد دیگری نیز از برخورد آهوان موته با خودروهای عبوری وجود داشته که حیوان بر اثر تصادف زخمی شده و پس از مدتی در گوشه ای از منطقه بر اثر جراحات وارده تلف شده است و لاشه تعدادی دیگر نیز توسط رانندگان خودروهای عبوری پس از تصادف برداشته شده است.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر پیرامون مخاطرات جاده ای که از قلب پناهگاه حیات وحش موته می گذرد کلیک کنید.