یاسوج - ایرنا - رئیس پارک ملی دنا با اشاره به دستگیری چهار شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده پارک ملی دنا گفت: از متخلفان دو قبضه اسلحه و لاشه یک راس کل وحشی کشف و ضبط شد.

نجفعلی رجب زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش ماموران یک نفر از شکارچیان متخلف در بدو ورود به پارک ملی دنا در گامرزار میمند دستگیر شد.

وی اظهارکرد: از این متخلف که به قصد شکار وارد منطقه شده یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، دوربین دو چشم و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد.

رجب زاده با اشاره به دستگیری سه نفر متخلف دیگر که اقدام به شکار یک راس کل وحشی کرده بودند و گفت: این شکارچیان در منطقه سیچانی پارک ملی دنا با گشت زنی بصورت محسوس و نامحسوس از سوی ماموران دستگیر شدند.
وی عنوان کرد: از این سه شکارچی یک قبضه اسلحه هورنت 'اسلحه با صدای کم' کشف و ضبط شد.

رجب زاده ابراز داشت: اسلحه هورنت به دلیل داشتن صدای کم و قدرت تخریب زیاد به معضلی برای حیات وحش و ماموران تبدیل شده است.

وی گفت: جریمه شکار هر راس کل و بز وحشی
100میلیون ریال است .

پارک ملی دنا با 93 هزار هکتار وسعت از مهمترین زیستگاه های کشور در حوزه چهار استان کهگیلویه وبویراحمد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و فارس واقع شده است.

پارک ملی دنا با بیش از دو هزار گونه گیاهی ، 150 گونه جانوری و پوشش غالب جنگل بلوط در سال 91 به تصویب رسیده و جزو محدود مناطق بین المللی ثبت شده در زیست کره است.