پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز جمعه ۱۳۹۴/۶/۱۳ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی به بصورت غافگلیرانه وارد منزل یکی از افراد محلی در منطقه شکار ممنوع کاوه ده شده و متخلف را درحالیکه مشغول قطعه قطعه کردن گوشت شکار بود غافلگیر کرده و بازداشت نمودند. (لینک خبر)

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: از منزل این متخلف مقادیری گوشت شکار متعلق به یک قوچ وحشی تازه شکار شده کشف و ضبط و یک نفر متهم در این رابطه بازداشت گردید.

شکارچی متخلف پس از یک شبانه روز بازداشت در کلانتری، جهت تکمیل تحقیقات و رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده به دادسرای فیروزکوه معرفی گردید.
متهم صبح روز شنبه ۱۳۹۴/۶/۱۴ مبلغ یکصد میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری (جزایی) شهرستان فیروزکوه، دادگاه با توجه به کیفر خواست صادره، گزارش اداره محیط زیست و اعترافات متهم بزهکاری وی را محرز و مسلم تشخیص داد.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۰ قانون شکار و صید مجرم را به تحمل سه ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم نمود.

دادگاه با توجه به فقدان سابقه کیفری مجازات حبس تعیین شده را به مدت دو سال تعلیق نمود و در طول این دو سال درصورتیکه متهم مرتکب بزه عمدی دیگری شود علاوه بر مجازات جرم مربوطه ۹۱ روز حبس تعیین شده نیز اجرا می گردد.