۱ آذر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): ساعت پنج صبح روز جمعه ۹۴/۸/۲۹ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان محمود آباد مازندران در جریان عملیاتی در آب بندان های حوزه استحفاظی این شهرستان پنج نفر شکارچی متخلف را دستگیر نمودند.
ریاست اداره محیط زیست محمودآباد در این باره گفت: از متخلفین دو چنگر، چهار قبضه اسلحه شکاری تک لول دارای جواز حمل و یک قبضه اسلحه دولول غیرمجاز (قاچاق) و ۲۲ عدد فشنگ ساچه زنی کشف و ضبط گردید.مهندس یاسر سالار اظهار داشت: در این رابطه پنج نفر متهم پس از تشکیل پروند به جرم شکار غیرمجاز و حمل اسلحه قاچاق به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین دیروز شنبه ۹۴/۸/۳۰ مبلغ دو میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیرمجاز دو چنگر را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.
همچنین متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.
بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز»مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.
همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.


تخریب و جمع آوری هشت تور هوایی برپا شده در آب بندانهای محمود آباد توسط نیروهای محیط زیستاین شهرستان


همچنین هشت عدد تور هوایی که در آب بندان های منطقه برپا شده بود توسط محیط بانان تخریب و معدوم گردید و لاشه یک چنگر نیز در تورهای هوایی کشف شد.