۲۷ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در منطقه جنگلی شیرگاه، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان سوادکوه عازم منطقه کذکور شدند.
رئیس اداره محیط زیست سوادکوه در این باره گفت: محیط بانان به مسیرهای خروجی را کنترل نموده و نهایتا در منطقه پلنگ دره یک خودروی مشکوک را مشاهده و آن را متوقف نمودند.
ابراهیم فلاحی اظهار داشت: در بازرسی از درون این خودرو لاشه دو خوک وحشی (گراز) به همراه یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط و دو متهم دراین رابطه بازداشت شدند.

شکارچیان متخلف دستگیر شده به همراه لاشه دو خوک وحشی و یک اسلحه شکاری کشف شده در سوادکوه


فلاحی گفت: شکارچیان متخلف پس از تنظیم صورتجلسه و تشکیل پرونده، جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.
متهمین روز دوشنبه ۹۴/۸/۲۵ مبلغ ۱۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز دو خوک وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.

متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.