۲۴ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): شامگاه پنجشنبه ۹۴/۸/۷ نیروهای یگانمحیط زیست شهرستان دماوند حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کوه سفید متوجه حضور سه شکارچی متخلف شدند که شبانه وارد منطقه شده بودند.
رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: مامورین جهت برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز وارد عمل شده و متخلفین را بازداشت نمودند.

……
….
شکارچیان متخلف دستگیر شده در منطقه شکار ممنوع کوه سفید دماوند پیش از اقدام به شکار

عباس میرزاکریمی اظهار داشت: از متخلفین یک قبضه گلوله زنی برنو، یک اسلحه کمرشکن دولول (هر دو اسلحه دارای جواز جمل)، پروژکتور، دوربین، چاقو و دو پوکه مربوط به گلوله های شلیک شده کشف و ضبط گردید.
متهمان پس از تنظیم صورتجلسه با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی گردیدند.
دو قبضه اسلحه گلوله زنی و ساچمه زنی به همراه سایر ادوات شکار کشف شده از شکارچیان متخلف در دماوند


در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری (جزائی) شهرستان دماوند، دادگاه با توجه به محتویات پرونده و دفاعیات بلاوجه متهمین بره انتسابی به آنان را محرز و مسلم دانست.
بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۱ و ۱۵ قانون شکار و صید هر یک از متهمین را به تحمل ۹۱ روز حبس محکوم نمود.

دادگاه با توجه به عدم سوء سابقه قبلی، مجازات ۹۱ روز حبس مجرمین را به مدت سه سال تعلیق نمود.

چنانچه در طول این سه سال مرتکب یکی از جرائم مستوجب حد، قصاص، دیه و یا تعزیر شوند، تعلیق حکم لغو شده و متهمین برای تحمل مجازات ۹۱ روز حبس راهی زندان خواهند شد.