بوشهر- ایرنا- رئیس محیط زیست بخش بردخون استان بوشهر گفت: طرح شناسایی الگوهای رفتاری دلفین های دریایی گوژپشت در محدوده پارک دریایی ملی دیر نخیلو در دست اجراست.


نجف جمشیدی روز شنبه در گفت وگوبا ایرنا افزود: طرح حمایت از دلفین های دریایی در قالب طرح 'سرزمین من' با مجری کارشناسان محیط زیست کشور در این منطقه از سال گذشته به اجرا درآمده است.

وی اضافه کرد: این طرح حمایتی تا سال آینده دراطراف جزیره نخیلو و ام الگرم ادامه دارد.

رئیس محیط زیست بخش بردخون افزود: دراین طرح کارشناسان از رفتار و حرکات دلفین ها عکس برداری و فیلم تهیه می کنند و تصمیم دارند در یک کتاب جامع به چاپ برسانند.

وی بیان کرد: بیشتر این دلفین ها به صورت گله های پنج تایی و 20تایی در پارک ملی دیر نخیلو، جزیره ام الگرم و حوالی شرکت متانول کاوه دیر دیده می شوند.

جمشیدی یادآورشد: هم اکنون با تلاش کارشناسان محیط زیست کتابی در این زمینه به صورت نقاشی برای کودکان ابتدایی به چاپ رسیده است.

وی افزود: طر ح های مهم دیگر نیز حمایت از لاک پشتان و پرستوهای دریایی است که در پارک ملی دریایی دیر نخیلو در دست اجراست.

رئیس محیط زیست بخش بردخون گفت: جزیره نخیلو هم اکنون بیش از هر چیز محل زیست لاک پشتان خلیج فارس است و از این نظر اهمیت زیست محیطی قابل توجهی دارد.

جزیره های ام الگرم، تهمادو، نخیلو و خورخان در بخش بردخون شهرستان دیر در خلیج فارس واقع شده است که این منطقه از نظر تنوع زیستی یکی از غنی ترین مناطق سواحل خلیج فارس است.
بخش بردخون از توابع شهرستان دیر در فاصله 130 کیلومتری جنوب بوشهر قراردارد