۲۱ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر انجام شکار غیرمجاز در منطقه اجت ورسک، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان سوادکوه مازندران به به تحقیق در این رابطه مشغول شدند.
رئیس اداره محیط زیست سوادکوه در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی بررسی یک شکارچی متخلف را در این رابطه شناسایی نموده و موضوع را با داستان هماهنگ نمودند.
ابراهیم فلاحی اظهار داشت: مامورین پس از هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد خانه مظنون شدند.

در بازرسی از این خانه لاشه تازه شکار شده سه خوک وحشی (گراز)، یک اسلحه شکاری تک لول، تعدادی فشنگ ساچمه زنی و چهارپاره و یک پروژکتور کشف و ضبط و یک متهم در این رابطه بازداشت شد.

شکارچی متخلف جهت رسیدگی به جرم و سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم روز ۹۴/۸/۱۹ مبلغ ۲۴ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه خوک وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.


همچنین بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.