اهواز- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از دستگیری دومین گروه متخلفان و شکارچیان خارجی طی چهار روز گذشته در خوزستان خبر داد.


به گزارش سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، «احمدرضا لاهیجان زاده» گفت: یگان حفاظت محیط زیست شوش در پی گشت زنی در سطح این شهرستان، با گروهی از اتباع خارجی که به قصد شکار غیرمجاز پرندگان وحشی به مناطق حفاظت شده وارد شده بودند، برخورد و آنان را دستگیر کرد.

به گفته او، در این فصل شکارچیان با هدف شکار پرندگانی چون هوبره و گونه های خانواده شاهین سانان مانند بحری و بالابان به منطقه می آیند و با استفاده از رابطان محلی به صورت غیرقانونی اقدام به شکار می کنند.

لاهیجان زاده اضافه کرد: این دومین گروه از متخلفان شکارچی خارجی کشورهای حوزه خلیج فارس است که در خوزستان دستگیر می شوند.

وی گفت: از این متخلفان که چهار نفر بودند (سه نفر شهروند یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس به همراه رابطی از افراد بومی)، یک قبضه سلاح شکاری و 53 عدد فشنگ شکاری کشف شد.
لاهیجان زاده افزود: یک دستگاه خودرو این افراد نیز ضبط شد و متخلفان برای پیگیری در اختیار مراجع قضایی شهرستان شوش قرار گرفتند.

شانزدهم آبان امسال یک شکارچی از کشورهای حوزه خلیج فارس پیش از آغاز شکار در خوزستان دستگیر شد.

این متخلف به همراه سه نفر ایرانی در حاشیه منطقه حفاظت شده کرخه چادر برپا کرده بودند که از سوی ماموران یگان حفاظت محیط زیست شوش پیش از اقدام به شکار دستگیر شدند.