۱۹ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به مناطق آزاد بیجار در استان کردستان، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم منطقه مذکور شدند.

رییس اداره محیط زیست شهرستان بیجار در این باره گفت: مامورین در جست و جوی منطقه دو شکارچی متخلف را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.
فواد مصطفی نژاد اظهار داشت: محیط بانان شکارچیان مذکور را دستگیر نموده و در بازرسی از آنها لاشه دو خرگوش وحشی، یک اسلحه شکاری تک لول، دو عدد فشنگ ساچمه زنی و یک پروژکتور کشف و ضبط گردید.
لاشه دو خرگوش وحشی، اسلحه شکاری، دو فشنگ ساچمه زنی و یک پروژکتور کشف شده از شکارچیان متخلف

رییس اداره محیط زیست شهرستان بیجار گفت: متهمین پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
متخلفین مبلغ ۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان ناشی از شکار غیرمجاز دو خرگوش وحشی را در قالب دو فیش ۳ میلیون ریالی به حساب دولت واریز و فیش های مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.
متهمین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید اسلحه ها و ادوات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.