پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در بررسی‌های صورت گرفته، سهل انگاری در حفظ عرصه‌های منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع کاملا محرز است لذا عدم درک عمیق نسبت به این ارزش ملی در گزارش تحقیق و تفحص کاملا روشن شده است. محمد اسماعیل‌نیا در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به مشکل سازمان جنگل‌ها و مراتع در زمینه اعتبارات و اخذ تصمیمات قاطع، گفت: در جنگل‌ها به دلایل مختلف تصرفاتی صورت گرفته که متاسفانه با قاطعیت پس گرفته نشده، همچنین به طور جامع به مدیریت فنی و اخذ نسخه فنی برای جنگل‌ها پرداخته نشده است.
نماینده مردم کاشمر، ‌بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم اجرای نقشه‌های کاداستر، گفت: در اجرای این طرح کوتاهی هایی مشاهده شده، این در حالی است که با اجرای هرچه سریع‌تر طرح کاداستر تمامی جنگل ها از نقشه مشخصی برخوردار خواهند شد و این اقدام از تصرفات جلوگیری خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه در گزارش تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع، تخریب بخشی از جنگل‌ها نیز ملاحظه و بررسی شده است، گفت: در خصوص بیابان‌زدایی، آبخیزداری و حفاظت قرق‌ها نیز مشکلاتی محرز است که باید اصلاح شود.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها و مراتع، تصریح کرد: بررسی گزارش در هفته گذشته به دلیل عدم حضور رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس به تعویق افتاد لذا در حال حاضر با بازخوانی مجدد، این گزارش هفته آینده در کمیسیون مطرح خواهد شد.