تهران - ایرنا - رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند از دستگیری یک شکارچی متخلف مسلح به اسلحه غیر مجازشکاری در منطقه شکارممنوع کوه سفید خبر داد.

عباس میرزاکریمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست دماوند در حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کوه سفید باشنیدن صدای تیراندازی به محل مورد نظر نزدیک و با دوربین محل صدای شلیک گلوله را زیر نظر گرفتند.

وی افزود: در همین هنگام یک گله گوسفند در نزدیکی محل تیراندازی با دوچوپان در حرکت بودند که باهوشیاری مأموران این یگان یکی از چوپان ها به داشتن سلاح اعتراف کرد.

کریمی گفت: پس از بازرسی لوازم چوپانان یک قبضه سلاح کمر شکن تک لول کالیبر 12 به همراه 11عدد فشنگ کشف و ضبط شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان دماوند افزود: با اظهارات چوپان متوجه شدیم سلاح متعلق به صاحب گله بوده که پرونده پس از تشکیل برای رسیدگی و سایر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.


** کشف تاکسیدرمی دو رأس قوچ وحشی در دماوند


کریمی همچنین از کشف تاکسیدرمی دو رأس قوچ وحشی در دماوند خبر داد و گفت: بر اساس اخبار دریافتی مبنی بر وجود تاکسیدرمی دو رأس قوچ وحشی در منزل مسکونی شخصی در دماوند موضوع در دستور کار قرار گرفت که پس از تحقیقات نامحسوس و اطمینان از صحت موضوع با کسب مجوز از دادگستری شهرستان نسبت به کشف و ضبط آن اقدام شد.

وی افزود: برابرماده 10 قانون شکار و صید حمل، عرضه، خرید، فروش و صدور جانوران وحشی بدون کسب مجوز از سازمان محیط زیست ممنوع و جرم می باشد و پرونده پس از تشکیل برای رسیدگی و سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.