۱۴ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در حالیکه در برخی شهرستان های شمالی کشور به ویژه در فریدونکنار و سرخرود به بهانه های مختلف برخورد قانونی جدی با شکارچیان و صیادان متخلف پرندگان مهاجر انجام نمیشود، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در استان گیلان طی هفته گذشته ضمن اخذ ۱۵ میلیون ریال جریمه نقدی از شکارچیان و صیادان پرندگان مهاجر، تعداد زیادی از متخلفین را در همین رابطه به مراجع قضایی معرفی نموده است.
در راستای برخورد قانونی با شکارچیان غیرمجاز پرندگان مهاجر همزمان با فصل مهاجرت پرندگان به تالاب های شهرستان شفت در استان گیلان، نیروهای محیط زیست این شهرستان از مدتی قبل نسبت به صدور اخطاریه به صیادان و شکارچیان در این زمینه اقدام نمودند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت در این باره گفت: اداره محیط زیست پس از اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت شکار پرندگان وحشی، هفته گذشته پس از هماهنگی با دادستان این شهرستان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شد.
علی فرهی اظهار داشت: در این زمینه پس از اخذ نیابت قضایی و حکم ورود به منزل، دو خانه مسکونی در شفت مورد بازرسی قرار گرفت.
در بازرسی از نخستین خانه لاشه یک غاز وحشی و یک اسلحه شکاری مجاز کشف و ضبط و یک متهم پس از تنظیم صورتجلسه در این رابطه به مراجع قضایی معرفی گردید.
متهم مبلغ یک میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک غاز خاکستری را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.
ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک غاز خاکستری


در بازرسی از خانه دوم نیز لاشه یک غاز وحشی و یک اسلحه شکاری مجاز کشف و ضبط و یک متهم نیز در این رابطه به مراجع قضایی معرفی گردید.
این متخلف متهم مبلغ یک میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک غاز خاکستری را به حساب دولت واریز نمود.


ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک غاز خاکستریهمچنین محیط بانان شفت یک شکارچی متخلف را درون کومه شکار بازداشت نموده و از وی لاشه یک خوتکا و یک مرغابی وحشی کشف و ضبط گردید.
این متهم نیز مبلغ دو میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز نموده و سپس به دادگاه معرفی شد.ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک غاز خوتکا و یک مرغابیمحیط بانان شفت یک صیاد غیرمجاز را نیز به همراه لاشه ۶ خوتکا بازداشت و به مراجع قضایی معرفی نمودند.
این متخلف مبلغ ۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز شش خوتکا


در بازرسی محیط بانان شفت از یک شکارچی متخلف دیگر نیز لاشه پنج مرغابی وحشی کشف و یک متهم در این رابطه دستگیر و به دادگاه معرفی شد.
این شکارچی متخلف نیز مبلغ ۵ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز نمود.ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز پنج مرغابی وحشیمحیط بانان شهرستان شفت همچنین تعداد زیادی از دامگاه ها و کومه هایی که توسط صیادان و شکارچیان متخلف در کنار تالاب ها و آب بندان های این شهرستان به منظور شکار پرندگان تعبیه شده بود را تخریب نمودند.