۱۴ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): یک شکارچی متخلف که به جرم شروع به شکار در شهرستان دماوند دستگیر و در بازبینی از گوشی تلفن همراه وی تصاویری از صید و شکار غیرمجاز بدست آمده بود با حکم قاطع دادگاه جزایی شهرستان دماوند به تحمل شش ماه حبس، لغو جواز حمل سلاح شکاری و مصادره اسلحه و کلیه ادوات شکار مذکور به نفع دولت محکوم شد.

چندی قبل نیروهای یگان محیط زیست شهرستان دماوند در استان تهران حین گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع کوه سفید با یک شکارچی متخلف مواجه شدند.
رییس اداره محیط زیست شهرستان دماوند در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با شکارچی متخلف وارد عمل شده و وی را پیش از اقدام به شکار دستگیر نمودند.
عباس میرزاکریمی اظهار داشت: در بازرسی از این متخلف یک اسلحه شکاری دولول دارای جواز حمل، تعدادی فشنگ و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

.
مجوز حمل سلاح شکاری کشف شده از شکارچی متخلف حین شروع به شکار در منطقه کوه سفید دماوند


محیط بانان با دستور مقام قضایی به بازرسی از گوشی تلفن همراه این متخلف پرداخته و تصاویری از شکار غیرمجاز مرغابی وحشی و صید غیرقانونی تعدادی ماهی از درون گوشی تلفن متخلف بدست آمد.
شکارچی متخلف به همراه پرونده تشکیل شده و تصاویر بدست آمده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.


………………………


تصاویر بدست آمده در جریان بازرسی از گوشی تلفن همراه شکارچی متخلف

متهم در جریان بازپرسی به شکار غیرمجاز سه مرغابی وحشی و صید بدون مجوز ۱۲۰ ماهی اعتراف نمود.
در جریان رسیدگی به این پرونده در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری (جزائی) شهرستان دماوند، دادگاه با توجه به صورتجلسه تنظیم شده و گزارش مامورین محیط زیست، تصاویر بدست آمده از گوشی تلفن همران متخلف و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به ماده ۱۱ و ۱۴ قانون شکار و صید متهم را به تحمل شش ماه حبس محکوم نمود.
همچنین دادگاه با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی جواز حمل اسلحه شکاری متعلق به متهم را ابطال و سلاح مذکور را به همراه کلیه ادوات شکار کشف شده به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) مصادره نمود.