۱۲ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): فروردین ماه سال جاری به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر فعالیت های مجرمانه یک شکارچی متخلف در یاسوج، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان بویراحمد طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد خانه فرد مظنون شدند.

در بازرسی از این مکان لاشه دو کبک وحشی کشف و ضبط و پس از تنظیم صورتجلسه در حضور مامورین انتظامی، یک متهم در این رابطه بازداشت و به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به پرونده این شکارچی متخلف در شعبه ۱۰۴ کیفری (جزائی) یاسوج، دادگاه با توجه به کیفرخواست صادره از سوی دادسزای عمومی و انقلاب یاسوج، گزارش اداره محیط زیست شهرستان بویراحمد، صورتجلسه کشف دو عدد کبک وحشی و سایر محتویات پرونده بزهکاری متهم را محرز و مسلم دانست.

بنابراین دادگاه با استناد به بند الف ماده ۱۱ قانون شکار و صید مجرم را به تحمل شش ماه حبس تعزیری (زندان غیر قابل خرید) محکوم نمود.


بر اساس ماده ۱۱ قانون و شکار و صید هرکس مبادرت به شکار غیرمجاز جانوران وحشی عادی بر خلاف قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس ماده ۱۶ قانون فوق الذکر در صورت تکرار جرائم پیش بینی شده در ماده ۱۱ و ۱۲ این قانون، مرتکب جرم به اشد مجازات محکوم خواهد شد.