۹ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه حین گشت و کنترل در حاشیه رودخانه نمرود در بخش ارجمند با یک صیاد غیرمجاز مواجه شده و وی را بازداشت نمودند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: از این صیاد متخلف ده عدد ماهی رودخانه ای زرده پر و یک چوب ماهیگیری کشف و ضبط و متهم جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

محمد فریدی اظهار داشت: بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک ماهی زرده پر معادل یک میلیون ریال تعیین شده است.


متهم مبلغ ده میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از صید غیرمجاز ده عدد ماهی زرده پر را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.


متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.