۹ آبان ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): نیروهای یگان محیط زیست شهرستان رودبار حین گشت و کنترل در منطقه کوهستانی کبته و کلاس با یک شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار در این باره گفت: مامورین جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را بازدشات نمودند.

علی امیری اظهار داشت: از این شکارچی غیرمجاز یک قبضه اسلحه شکاری دولول به همراه لاشه سه کبک وحشی کشف و ضبط و متهم جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

لاشه ۳ عدد کبک و اسلحه شکاری دولولکشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه کبته و کلاس شهرستان رودبار


بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک کبک معادل دو میلیون ریال تعیین شده است.


شکارچی متخلف روز چهارشنبه ۹۴/۸/۶ مبلغ ۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه عدد کبک را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.


متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.