بوشهر- ایرنا- نخستین مرکز حفاظت مشارکتی پلنگ ایرانی جنوب کشور روز سه شنبه در آیینی با حضور مدیرعامل موسسه تخصصی مطالعات پلنگ آسیایی، جمعی از مسئولان و انجمن های دوستدار محیط زیست در بخش ارم استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، بخشدار ارم در این آیین با تشکر از اداره کل محیط زیست استان بوشهر گفت: اجرای این طرح باعث نجات محیط زیست این منطقه و حفاظت از گونه نادر پلنگ ایرانی خواهد شد.

مسعود صیادی افزود: عزم جدی مردم و مسئولان بخش ارم برای همکاری با محیط زیست درزمینه احیای گونه های حیات وحش بویژه پلنگ ایرانی و زیستگاههای این بخش جزم است.

وی اضافه کرد: با توجه به عنایت ویژه دولت تدبیروامید به مقوله محیط زیست و حفاظت از آن، بجد پیگیر استقرار این دفتر در بخش ارم بوده ایم و همه مردم طبیعت دوست این بخش سوگند خورده ایم که محیط زیستمان را احیا و صحیح و سالم تحویل آیندگان دهیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان گفت: با توجه به گزارش های متعدد مردمی، بازدیدهای مکرر توسط محیط بانان اداره کل حفاشت محیط زیست و ثبت وقایع دوربین های تله ای محیط زیست استان در زمینه حضور پلنگ در مناطق بخش ارم بویژه کوه گیسکان مسجل شد که گونه پلنگ ایرانی دراین منطقه زیست می کند است ونیاز به حمایت دارد.

صادق پورسالم افزود: با تاکیدی که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان بوشهر دارد این موضوع بجد پیگیری شد و اکنون در مرحله ای هستیم که شامل افتتاح نخستین دفتر حفاظت از پلنگ ایرانی و اجرای این طرح برای اولین بار در جنوب کشور در بخش ارم هستیم.

وی هدف از این کار را حفاظت از زیستگاه پلنگ ایرانی و امنیتی کردن آن با همکاری نیروهای مردمی برای این حیوان عنوان کرد.

بخش ارم از توابع شهرستان دشتستان از مناطق کوهستانی استان بوشهر که در فاصله 150 کیلومتری شرق بوشهر واقع است.