۱۴ مهر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر شکار غیرمجاز یک آهو در عرصه های طبیعی سرایان، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این زمینه پرداختند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی تحقیق و بررسی یک مظنون را در این رابطه شناسایی نموده و طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی ورود به منزل به همراه مامورین نیروی انتظامی وارد خانه مظنون شدند.

مسعود مستقیم اظهار داشت: در جریان بازرسی از این مکان مقداری گوشت شکار متعلق به آهو، کله و پاچه یک آهو و یک عدد تله فلزی مخصوص زنده گیری پستانداران بزرگ جثه کشف و ضبط گردید.


در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و پس از اعتراف به شکار غیرمجاز یک آهو در مناطق آزاد سرایان، جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

همچنین بر اساس نرخ جدید بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت صید و شکار غیرمجاز هر یک آهو معادل یکصد میلیون ریال تعیین شده است که متهم می بایست این مبلغ را به حساب دولت واریز نماید.