زرند - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند گفت: یکی از دوربین های تله ای این اداره تصاویر جدید و بسیار جالب از سه قلاده پلنگ ایرانی در دشت شهرستان زرند به ثبت رساند.

کامران قربی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوربین از پلنگ ایرانی که یکی از گونه های نادر جانوری است فیلم برداری کرده است.

وی بیان کرد: پلنگ ها هنگام فیلم برداری در کنار آبشخور در آرامش کامل بوده و مشاهده این سه پلنگ نشانه غنای حیات وحش در این منطقه است.

وی همچنین گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست زرند به تازگی حین گشت زنی سه نفر شکارچی متخلف را که مبادرت به شکار غیر مجاز می کردند، دستگیر کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند افزود: از شکارچیان متخلف، چهار راس گوسفند وحشی کشف و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام های قضایی شد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 15 شکارچی متخلف در شهرستان زرند دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مقام های قضایی شدند.

قربی با بیان اینکه کمک به حفظ طبیعت و حیات وحش بدون حمایت مردم امکان پذیر نیست، افزود: از عموم مردم طبیعت دوست تقاضا می شود در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی شامل شکار غیر مجاز، آلودگی و تخریب محیط زیست، آتش سوزی و غیره را به سرعت به اداره محیط زیست شهرستان زرند اطلاع دهند.

مرکز شهرستان زرند در 75 کیلومتری شمال کرمان است.


منبع:ایرنا