پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به عرصه های طبیعی بندر خمیر در استان هرمزگان، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان روز سه شنبه ۹۴/۶/۳۱ ساعت ۲۱ شب به جست و جو و گشت زنی در حوالی محل مربوطه مشغول شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر خمیر در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی گشت زنی در یکی از جاده های خاکی و فرعی متوجه حضور یک خودروی پژو ۴۰۵ شدند که به سمت آنها در حرکت بود.
داریوش صمصام پور اظهار داشت: راننده خودروی پژو با مشاهده خودروی محیط زیست بلافاصله تغییر مسیر داده و با سرعت در مسیرهای فرعی مشغول فرار شد.

محیط بانان به تعقیب پژو پرداخته و پس از حدود یک کیلومتر تعقیب و گریز در مسیرهای فرعی خودروی مذکور را با شلیک تیر هوایی مجبور به توقف نمودند.
مامورین به تفتیش پژو پرداخته و در جریان بازرسی از درون خودرو مقداری گوشت شکار متعلق به یک میش وحشی کشف و ضبط گردید.
راننده خودرو حاضر به همکاری با مامورین نبوده و محل اختفای اسلحه بکار رفته در جریان شکار و هویت همدستان خود را فاش ننمود.
در این رابطه یک نفر متهم بازداشت شده و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.

با دستور مقام قضایی خودروی متهم تا زمان واریز مبلغ ضرر و زیان محیط زیست توقیف و در اختیار اداره محیط زیست بندر خمیر قرار گرفت.
متخلف می بایست مبلغ یکصد میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک میش وحشی را به حساب دولت واریز نماید.
همچنین متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.