۱ مهر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز سه شنبه ۳۱ شهریور نیروهای یگانمحیط زیست شهرستان محمود آباد در استان مازندران حین گشت و کنترل و اعمال مقررات شکار و صید در تالاب سرخرود با گروهی از شکارچیان متخلف برخورد نمودند.

محیط بانان جهت برخورد قانونی با مختلفین وارد عمل شده و سه شکارچی غیرمجاز را پیش از اقدام به شکار بازداشت نمودند.

از متخلفین دو قبضه اسلحه شکاری دولول و یک قبضه اسلحه شکاری پنج تیر به همراه مقادیری فشنگ و مهمات کشف و ضبط گردید.
متهمین پس از تنظیم صورتجلسه تخلف با استناد به ماده ۱۵ قانون شکار و صید به جرم شروع به شکار جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی شدند.


مهندس یاسر سالار ریاست اداره محیط زیست محمودآباد و مهدی گلی محیط بان کاشف و مسئول تالاب سرخرود

ضمنا بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید و دستور مقام قضایی، اتومبیل، سلاح های مجاز و ادوات شکار کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.

همه ساله با شروع فصل سرما در نیمکره شمالی زمین، پرندگان مهاجر زیستگاه های در حال یخ زدن خود را به قصد یافتن غذا ترک کرده و به عرض های جنوبی کره زمین و سرزمین هایی با اقلیم معتدل تر از جمله تالاب های کشور ما مهاجرت می کنند.

تالاب ها و زمین های کشاورزی شهرستان سرخرود از مهمترین مکان های فرود و زمستانگذرانی بسیاری از پرندگان مهاجر به شمار می روند و به ویژه به لحاظ میزبانی از هزاران قوی در فصل زمستان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.