۲۸ شهریور ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز گذشته (جمعه ۹۴/۶/۲۷) نیروهای یگان محیط زیست خراسان جنوبی در حوزه شهرستان سربیشه حین انجام ماموریت در مناطق آزاد به یک خودروی پراید مشکوک شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی در این باره گفت: مامورین با همکاری نیروی انتظامی جهت برخورد قانونی و بررسی موضوع وارد عمل شده و خودروی مظنون را متوقف نموده و به تفتیش آن پرداختند.

مسعود مستقیم اظهار داشت: در جریان بازرسی از این خودرو لاشه ۲۴ خرگوش وحشی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری تک لول و تعداد ۸ عدد فشنگ کشف و ضبط گردید.


…….
لاشه ۲۴ خرگوش وحشی به همراه اسلحه شکاری کشف شده از شکارچیان متخلف در خراسان جنوبی


مسعود مستقیم گفت: در این رابطه سه متهم بازداشت شده و پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.


متهمین صبح امروز مبلغ ۷۲ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست (۳ میلیون ریال بابت هر یک عدد خرگوش وحشی) را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.


متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.


ضمنا بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید و دستور مقام قضایی، اتومبیل، سلاح های مجاز و ادوات شکار کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.