پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال دریافت گزارشی مبنی بر ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه حفاظت شده کوه آسیاب، نیروهای یگان محیط زیست شهرستان کوهبنان کرمان عازم محدوده مذکور شدند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان کوهبنان در این باره گفت: محیط بانان پس از مدتی جستجو دو نفر شکارچی را مشاهده نموده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند.لاشه ۱۴ کبک و یک قبضه اسلحه شکاری دولول کشف شده از شکارچیان متخلف در منطقه حفاظت شده کوه آسیاب

حسین روح الامینی نژاد اظهار داشت: مامورین شکارچیان غیرمجاز را بازداشت نموده و در جریان بازرسی از متخلفین لاشه ۱۴ عدد کبک وحشی به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دولول و تعدادی مهمات کشف و ضبط گردید.
متخلفین دستگیر شده شب گذشته را در کلانتری کوهبنان بازداشت بوده و صبح امروز پس از واریز مبلغ ۲۸ میلیون ریال بایت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به مراجع قضایی معرفی شدند.

متهمین در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی در منطقه حفاظت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.

منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)