۱۸ شهریور ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران و دو بنا که بصورت غیر قانونی و به شکل ویلا در محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله احداث شده بود، با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهشهر قلع و قمع و تخریب گردید.

تخریب این دو ویلا روز دوشنبه ۹۴/۶/۱۶ با حضور نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و با همراهی قضات اجرای احکام و مامورین نیروی انتظامی شهرستان بهشهر صورت پذیرفت.

حر منصوری عبدالملکی «دیده بان میانکاله» در این باره گفت: این دو ویلا از مجموعه بناهایی است که در دولت قبل و با کوتاهی مدیران وقت سازمان حفاظت محیط زیست در داخل پناهگاه حیات وحش میانکاله بصورت غیرقانونی احداث شده بود.

این فعال محیط زیست اظهار داشت: پس از تغییر دولت، ساخت و سازهای غیرقانونی در محدوده پناهگاه حیات وحش میانکاله توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و تاکنون چندین بنای احداث شده، با دستور مقامات قضایی تخریب شده است.

خرید و فروش غیر قانونی زمین و ویلا، ورود مخفیانه مسالح ساختمانی و ورود بی ضابطه گردشگران به داخل پناهگاه حیات وحش میانکاله در دولت قبل آسیب های فراوانی را به این زست بوم ارزشمند و منحصربفرد وارد نمود که خوشبختانه با تغییر رویکرد اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران در دوره جدید اقدامات خوبی در جهت جلوگیری از موارد فوق و جبران برخی خسارات وارده و تخریب بناهای غیرمجاز صورت گرفته است.