پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): سال گذشته نیروهای یگان محیط زیست شهرستان خواف با همکاری مامورین نیروی انتظامی یک نفر شکارچی متخلف را بازداشت نمودند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست خواف در این باره گفت: از این متخلف لاشه ۱۸ عدد باقرقره (سینه سیاه) به همراه یک قبضه اسلحه شکاری مجاز که جواز حمل آن متعلق به یکی از بستگان متخلف بود کشف و ضبط گردید.
عباس طاهریان اظهار داشت: متهم پس از بازداشت و تنظیم صورتجلسه تخلف به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی و همچنین حمل و استفاده از سلاح غیرمجاز (متعلق به غیر) به دادسرای شهرستان خواف معرفی گردید
در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه جزایی خواف، متهم به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به تحمل شش ماه حبس و به جرم حمل سلاح غیرمجاز (متعلق به غیر) به پرداخت ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.
با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده جهت رسیدگی مجدد به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارجاع گردید.
در جریان بررسی مجدد پرونده، قضات شعبه ششم دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی دلایل متهم برای اعتراض به رای صادره را غیرموجه و دفاعیات وی را بلاوجه دانستند.
بنابراین قضات دادگاه تجدید نظر رای صادره توسط دادگاه جزایی خواف را برابر موازین قانونی تشخیص داده رای بدوی را قطعی و لازم الاجرا دانستند.

پس از تایید رای صادره در دادگاه تجدیدنظر، پرونده به واحد اجرای احکام ارجاع و متهم جهت گذراندن دوران محکومیت خود روانه زندان خواهد شد.
با توجه به زمان وقوع جرم که پیش از تاریخ اجرای مبالغ جدید ضرر و زیان گونه های جاموری بوده استف متهم می بایست مبلغ ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال (۸۰۰ هزار ریال بابت هر یک عدد باقرقره) را به حساب بولت واریز نماید.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)