۱۴ شهریور ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): عصر روز پنجشنبه ۱۳۹۴/۶/۱۲ به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر ورود شکارچیان متخلف به منطقه شکار ممنوع کاوه ده فیروزکوه، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این زمینه پرداختند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: محیط بانان در جریان تحقیقات خود به یکی از افراد محلی که تعدادی مهمان غریبه داشت مظنون شده و یک خانه روستایی را در این رابطه شناسایی نمودند.متخلف بازداشت شده به همراه اجزای بدن متعلق به یک قوچ وحشی که ساعاتی قبل از دستگیری شکار شده بود

محمد فریدی اظهار داشت: مامورین بامداد جمعه طی هماهنگی با دادستان و اخذ نیابت قضایی بصورت غافلگیرانه وارد منزل مظنون شده و متخلف را درحالیکه مشغول قطعه قطعه کردن گوشت شکار بود غافلگیر کرده و بازداشت نمودند.

از منزل این متخلف قادیری گوشت شکار متعلق به یک قوچ وحشی تازه شکار شده کشف و ضبط و یک نفر متهم در این رابطه بازداشت گردید.

سلاح بکار رفته در جریان شکار غیرمجاز هنوز کشف نشده و به احتمال فراوان متعلق به مهمانان متهم بوده که قبل از ورود نیروهای محیط زیست منزل را ترک کرده بودند.

شکارچی متخلف پس از یک شبانه روز بازداشت در کلانتری، جهت تکمیل تحقیقات و رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده به دادسرای فیروزکوه معرفی گردید.
متهم صبح امروز (شنبه ۱۳۹۴/۶/۱۴) مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک قوچ وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.

متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.