شکارچی متخلف پرندگان وحشی در لارستان به ۴۳ میلیون ریال جزای نقدی، لغو جواز حمل و مصادره اسلحه شکاری به نفع دولت محکوم شد

۷ شهریور ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): در جریان رسیدگی به پرونده یک شکارچی متخلف در دادگاه کیفری لارستان، با رای قاطع قاضی پرونده، متهم به جرم شکار غیرمجاز پرندگان وحشی، حمل سلاح سرد و حمل اسلحه شکاری متعلق به غیر به پرداخت ۴۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم و اسلحه شکاری کشف شده نیز به نفع دولت مصادره گردید.

رییس اداره محیط زیست لارستان در این باره گفت: نیروهای یگان محیط زیست لارستان فارس حین گشت زنی در مناطق آزاد این شهرستان به حضور یک خودروی پیکان در عرصه های طبیعی مشکوک شدند.

خدانظر انصاری اظهار داشت: محیط بانان در مسیر حرکت خودوری مشکوک، به کمین نشسته و پس از رسیدن خودرو به محل کمین، مسیر را مسدود و آنرا متوقف نمودند.

مامورین به تفتیش پیکان پرداخته و در جریان بازرسی از درون این خودرو لاشه سه عدد قمری، یک کبوتر وحشی و یک تیهو، یک عدد شمشیر (قمه) و یک اسلحه شکاری تک لول دارای جواز حمل که جواز مربوطه به نام پدر شکارچی متخلف بود کشف و ضبط گردید.

در این رابطه یک نفر متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی، حمل سلاح سرد و حمل اسلحه شکاری تک لول متعلق به غیر به مراجع قضایی معرفی گردید.

در جریان رسیدگی به این پرونده در دادگاه کیفری لارستان، دادگاه با توجه به محتویات پرونده، گزارش مامورین محیط زیست و مامورین نیروی انتظامی، دفاعیات بلاوجه متهم و سایر محتویات پرونده، بزه انتسابی به متهم را محرز و مسلم تشخیص داده و رای خود را بشرح زیر صادر نمود:


۱) پرداخت مبلغ ۳ میلیون ریال جزای نقدی بابت شکار غیرمجاز جانوران وحشی
۲) پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی بابت حمل سلاح سرد (شمشیر)
۳) پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال جزای نقدی بابت حمل سلاح شکاری غیرمجاز (متعلق به غیر)

همچنین دادگاه با توجه به اینکه جواز حمل سلاح کشف شده متعلق به غیر (پدر متهم) بود جواز حمل سلاح را ابطال و اسلحه مذکور را به نفع دولت مصادره نمود.


منبع:پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)