زیست بوم: نهمین جشنواره روز ملی یوزپلنگ ایرانی برگزار می شود.

به گزارش زیست بوم، محمد گائینی مسئول روابط عمومی انجمن یوزپلنگ ایرانی با اعلام این خبر گفت: شهریور ماه هر سال برای علاقمندان و فعالان محیط زیست یادآور روز یوز است که برگزاری آن از سال ۱۳۸۶ آغاز

شد. در این سال، روز نهم شهریور ماه به عنوان «روز ملی یوزپلنگ ایرانی» انتخاب شد تا دوستداران حفظ محیط زیست این مرز و بوم با انجام فعالیت های نمادین و معرفی یوز، سعی در حفظ این گربه سان در حال انقراض داشته باشند.

وی گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته، در تهران و تعداد زیادی از شهرهای ایران برنامه های گرامیداشت این روز برگزار خواهد شد.
گائینی افزود: نهمین جشنواره روز ملی یوزپلنگ ایرانی در پارک ملت تهران و طی روزهای پنج شنبه و جمعه ۵ و ۶ شهریورماه ۱۳۹۴ ​برگزار خواهد شد.
او با اشاره به برنامه های متنوعی که برای اجرا در این روز در نظر گرفته شده است بیان داشت: اجرای نمایش دردسرهای یوزپلنگی، نمایش پلنگ، اجرای بازی های آموزشی، نمایش محیطی، چیت بال، رادیو یوز، یوزهای نوجوان، نقاشی متری کودکان، عروسک سازی گربه سانان، شبیه سازی کار دوربین های تله ای، درخت مشکل یوز، اینفوگرافیک پلنگ و یوزپلنگ و … از جمله فعالیت های جشنواره نهم خواهد بود. در این جشنواره هم چنین سازمان های مردم نهاد و موسسات فعال در حوزه محیط زیست حضور خواهند داشت.

مسئول روابط عمومی انجمن یوزپلنگ ایرانی گفت: ​امسال نیز مانند سال گذشته و هم زمان با تهران، برنامه های ویژه ای در تعداد زیادی از شهرهای ایران برگزار می شود.​این فعال محیط زیست در پایان بیان داشت: سازمان های مردم نهاد و موسسات محیط زیستی در صورت تمایل به شرکت در جشنواره امسال می توانند با دفتر انجمنبه شماره ۸۸۹۰۳۵۱۳ تماس حاصل نمایند.