پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شرکت های خودروساز ژاپنی خواست تا موضوع احداث کارخانه های خودروسازی در ایران را بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، معصومه ابتکار در مصاحبه با خبرگزاری کیودو در تهران اعلام کرد: ایران قصد دارد برای تولید خودروهای دوگانه سوز و خودروهای برقی، یارانه های ویژه اختصاص دهد تا این گونه خودروها که محیط زیست را آلوده نمی کنند، به طور گسترده در دسترس عموم قرار داشته باشند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: خودروهای غیر آلاینده و دوستدار محیط زیست آینده بزرگی در ایران دارند. وی ابراز امیدواری کرد، تا شرکت های خودروساز ژاپنی با احداث کارخانه در ایران، خودروهایی تولید کنند که قابلیت صادرات هم داشته باشد.
معاون رئیس جمهور ایران تصریح کرد:‌ ایران با توجه به دسترسی به سرزمین ها و دریای های آزاد و قابلیت صادرات انواع کالا به کشورهای منطقه مانند ترکیه یا حتی اروپا و آفریقا، می تواند به یک پایانه صادراتی برای کل منطقه تبدیل شود.
پس از دستیابی به توافق با شش قدرت بزرگ جهان در خصوص برچیدن تحریم ها به ازای محدودیت برنامه هسته ای ایران، مقامات این کشور دورنمای روشن تری برای اقتصاد ایران پیش بینی می کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر آنطور که خبرگزاری کیودو مدعی شده، معصومه ابتکار خاطر نشان کرد: تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا، ژاپن و اروپا پیامدهای بسیار تعیین کننده ای بر جنبه های گوناگون حیات در ایران بر جای گذارده است و موجب محدودیت دسترسی ایران به فناوری های نوین زیست محیطی شده است.
وی افزود: پس از برچیده شدن تحریم ها ما باید برای مدیریت آلودگی هوا،‌ آلودگی آب ها،‌ مدیریت فاضلاب و زباله و دیگر آلاینده های زیست محیطی در کشور به دنبال فناوری های سبز باشیم. ما به دنبال سرمایه گذاری های عظیم در بخش فناوری های سبز در کشور هستیم.
معصومه ابتکار تصریح کرد: ایران به منظور ترغیب فروش خودروهای غیر آلاینده و دوستدار محیط زیست در کشور، ممکن است برای خریداری خودروهای دوگانه سوز یارانه های ویژه اختصاص دهد و برخی نواحی ویژه در مراکز شهرهای بزرگ را تعیین کند که منحصرا خودروهای غیر آلاینده و پاک در آنجا اجازه تردد داشته باشند.
منبع خبر : پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew)