پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): صبح امروز (چهارشنبه ۹۴/۵/۲۱) به دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر حضور یک شکارچی بومی در عرصه های طبیعی اطراف یکی از روستاهای رامهرمز، نیروهای یگان محیط زیست این شهرستان عازم محل مورد نظر شدند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست خوزستان، محیط بانان پس از حضور در منطقه به جست و ردزنی پرداخته و شکارچی متخلف را حین بازگشت به سمت روستا مشاهده نمودند.
رئیس اداره محیط زیست رامهرمز در این باره گفت: مامورین در مسیر متخلف به کمین نشسته و پس از نزدیک شده شکارچی به محل کمین، محیط بانان در فرصتی مناسب جهت برخورد قانونی با وی وارد عمل شدند.

حسن آقاشیرمحمدی اظهار داشت: شکارچی غیرمجاز که با مشاهده محیط بانان غافلگیر شده بود با یکی از مامورین گلاویز و درگیر شد تا بتواند فرار کند اما محیط بان دوم نیز به محل رسیده و شکارچی متخلف را بازداشت نمودند.………………
..
اسلحه غیرمجاز و لاشه پنج دراج کشف شده از شکارچی متخلف در شهرستان رامهرمز

آقاشیرمحمدی گفت: از متهم لاشه پنج عدد پرنده حمایت شده دراج به همراه یک اسلحه شکاری دولول غیرمجاز (قاچاق) و دو عدد فشنگ کشف و ضبط گردید.
متهم دستگیر شده به اداره محیط زیست منتقل شده و پس از بازجویی و تنظیم صورتجلسه تخلف به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت شده همچنین به جرم حمل و استفاده از سلاح غیرمجاز به مراجع قضایی معرفی گردید.
شکارچی متخلف پس از پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست، در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی حمایت حمایت شده تحت محاکمه قرار خواهد گرفت و بر اساس ماده ۱۲ قانون شکار و صید به حبس از سه ماه تا سه سال و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا هجده میلیون ریال محکوم خواهد شد.
…………

.
لاشه پنج عدد پرنده حمایت شده دراج، کشف شده از شکارچی متهلف در شهرستان رامهرمز


بر اساس بند الف ماده ۶ قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.
همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر، کلیه سلاح، مهمات، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط میشود.